Piłkarska III liga: Górnika Wesoła Mysłowice - Skalnik Gracze 3-1

Obrońca Skalnika Krzysztof Rogan (przy piłce) w 77. min dostał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Sławomir Jakubowski/archiwum
Goście mieli po meczu duże pretensje do arbitra. Ich zdaniem kilka razy podjął bardzo kontrowersyjne decyzje na ich niekorzyść.

Pierwszy gol w tym spotkaniu padł w 15. min. Po strzale Michała Haftkowskiego nie popisał się golkiper gości Piotr Kowalczyk, który przepuścił do siatki dość łatwą jak się wydawało do obronienia piłkę.
Odpowiedź Skalnika była natychmiastowa. Łukasz Mroziński zagrał do Kamila Stępnia, a ten po minięciu dwóch rywali wyrównał.

Do pierwszej zdaniem gości dużej kontrowersji doszło w 68. min. Po starciu Patryka Wawrzyniaka z Danielem Koniarkiem w polu karnym przyjezdnych zawodnik Górnika upadł, a sędzia Łukasz Pytlik podyktował jedenastkę. Z niej bramkę na 2-1 zdobył Sebastian Siwek. Po chwili doszło do starcia po drugiej stronie boiska w szesnastce gospodarzy. Stępień padł, ale tym razem gwizdek arbitra milczał.

Od 77. min Skalnik grał w osłabieniu. Po starciu z rywalem upadł Krzysztof Rogan, a że sędzia nie odgwizdał faulu, obrońca gości "zagotował się" i powiedział kilka niepochlebnych słów, za co dostał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Grający w osłabieniu nasz zespół starał się atakować. Bardzo aktywny był wprowadzony po przerwie Zygmunt Bąk. Miał on w całej drugiej połowie przynajmniej trzy dobre okazje. Po jednym z jego strzałów przy stanie 2-1 piłka odbiła się od poprzeczki.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik meczu ustalił Siwek, który już wcześniej (jeszcze przed strzałem "Zymka" Bąka w poprzeczkę) mógł pokonać P. Kowalczyka.
Górnik Wesoła Mysłowice - Skalnik Gracze 3-1 (1-1)
1-0 Haftkowski - 15., 1-1 Stępień - 17., 2-1 Siwek - 69. (karny), 3-1 Siwek - 90.
Górnik: Matras - Kuciel, Wilk, Grzech (77. Cieszyński), Koniarek - Haftkowski, Wujec, Szumilas (60. Sarzała), Jaskiernia (73. Czapla) - Stokłosa (60. Lesik), Siwek. Trener Sebastian Golda.
Skalnik: P. Kowalczyk - Stojko, Rogan, Ficoń, T. Kowalczyk (70. Parada) - Kozłowski (46. Lenkiewicz), M. Płaza (46. Z. Bąk), Gibała, Paciorek - Mroziński (65. Wawrzyniak), Stępień. Trener Grzegorz Kutyła.
Sędziował Łukasz Pytlik (Nysa). Żółte kartki: Wujec, Haftkowski - Kozłowski, T, Kowalczyk, Rogan. Czerwona kartka: Rogan - 77. (za dwie żółte). Widzów 150.