Saltex IV liga: OKS Olesno - Polonia Głubczyce 1-3

Napastnik Polonii Tomasz Cieślik.
Napastnik Polonii Tomasz Cieślik. Oliwer Kubus
Spadkowicz z III ligi potwierdza, że będzie jednym z liderów rozgrywek. Tymczasem gospodarze po wygranej na inaugurację, tym razem wypadli znacznie słabiej.

Ale to podopieczni trenera Łukasza Kabaszyna pierwsi zagrozili bramce, a uczynił to Pietrzak uderzeniem z rzutu wolnego. Po kwadransie gry przymierzył ładnie i w swoim stylu, jednak bramkarz nie dał się zaskoczyć. Po kolejnym stałym fragmencie i dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował stoper Świerc, ale tym razem Woźniaka wyręczył asekurujący go obrońca. Na tyle stać było OKS, któremu skrzydła podcięła bramka, na dodatek samobójcza.

- Rywal okazał się bardzo wymagający i pokazał nam jaka jest różnica między trzecią, a czwartą ligą - powiedział Łukasz Kabaszyn, trener gospodarzy. - Nie mieliśmy mimo przebłysków za wiele do powiedzenia i dobrze, że nie przegraliśmy wyżej.

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niefortunnie interweniował Pawelec i zaskoczony Kościelny nie zapobiegł nieszczęściu. Przyjezdni od razu poszli za ciosem i z każdą minutą atakowali coraz groźniej i składniej. W efekcie stwarzali sobie kolejne okazje, ale po próbach Wanata i Cieślika, dopiero w trzecim podejściu ten drugi poszedł na przebój, minął dwóch rywali i umieścił piłkę w siatce. To był gol do szatni.

W drugiej połowie znów pokazał się Świerc, który miał sporo pracy w defensywie, ale pokazywał się też w polu karnym rywala. Kolejna jego wizyta przyniosła gola kontaktowego. Nadzieja wróciła na moment, bo już pięć minuty później Grek podwyższył na 3-1. Do końca spotkania Polonia miała inicjatywę i powinna zdobyć kolejne bramki. Najlepszą okazję miała po błędzie rywala, ale po strzale Milewskiego piłka trafiła w poprzeczkę.

Spotkanie źle zakończyło się dla Brzenski, który ucierpiał w powietrznym starciu i długo leżał na boisku. Zszedł z niego o własnych siłach, ale OKS musiał radzić sobie kilka minut w dziesiątkę.

OKS Olesno - Polonia Głubczyce 1-3 (0-2)
0-1 Pawelec - 31. (samobójcza), 0-2 Cieślik - 45., 1-2 Świerc - 59, 1-3 Grek - 64.
OKS: Kościelny - Kubacki, Pawelec, Świerc, Jeziorowski - Obaka, Pietrzak (46. Gawlik), Czechowicz (78. Kożuchowski), Kowalczyk (86. Jainta), Górka - Jasina (46. Brzenska). Trener Łukasz Kabaszyn.
Polonia: Woźniak - Czarnecki, Lenartowicz, Jamuła, Kiklaisz - Grek (66. Hanuszewski), Milewski, Kobylnik, Wanat, Rudziński (85. Joszko) - Cieślik (74. Sobociński). Trener Marek Hanzel.
Sędziował: Piotr Kapica (Strzelce Opolskie); Żółte kartki: Gawlik, Pawelec, - Rudziński, Kobylnik. Widzów: 150.