Aleksandra Podgórska zdobyła Puchar Polski

Aleksandra Podgórska na trasie rywalizacji.
Aleksandra Podgórska na trasie rywalizacji. Klubowe
Zawodniczka grupy Sante BSA Whitle Team Brzeg wygrała cały cykl wśród seniorek i orliczek. Bardzo dobrze jechali też jej koledzy.

Finałowe zawody odbyły się w Sławnie, gdzie rywalizowano w formule XCO (wyścig na rundach). Główne zawody poprzedziły sprinty, w których trzecią lokatę wywalczył brązowy medalista mistrzostw Polski Marcin Kawalec (Sante BSA). Jego klubowa koleżanka Stefania Staszel była szósta.

W rywalizacji pucharowej po raz kolejny w stawce startujących wspólnie seniorek i zawodniczek do lat 23 na podium zameldowała się Podgórska. Tym razem była trzecia, do drugiej kolarki na mecie straciła 10 sek., ale do zwyciężczyni aż pięć minut.

Opolanka, która wcześniej zanotowała triumfy w Boguszowie i Tuchowie - w pucharze zdobyła w sumie 98 pkt i zgarnęła główne trofeum zarówno dla seniorek jak i orliczek. Drugą pozycję zajęła Rita Malinkiewicz (Sokół Zator - 86 pkt), a trzecią Marta Turoboś (Integral Sławno - 81 pkt). Tuż za podium sklasyfikowano Staszel, która w Sławnie była siódma (w sumie 65 pkt).

W całym sezonie w klasyfikacji kategorii open Podgórska zajmuje 11. pozycję (prowadzi Maja Włoszczowska), a grupie do lat 23 jest szósta.

Na podobnych zasadach co kobiety rywalizowali mężczyźni. W finale PP bardzo dobrze spisali się dwaj kolarze z Brzegu. Kawalec ze stratą minuty i dwóch do triumfatorów zajął 3. pozycję. Za nim finiszował, ale ponad 3,5 minuty później, Maciej Jeziorski, a siódmy był Patryk Adamkiewicz (obaj (Sante BSA).

Najlepszy w cyklu okazał się Piotr Konwa, który nie wygrał co prawda żadnej z pięciu edycji, ale był najrówniej jeżdżącym kolarzem. W "generalce" seniorów wyprzedził on o 12 punktów Kawalca, który dwukrotnie był drugi. Kolarz z Brzegu po wszystkich rozegranych w tym roku zawodach, w tym pucharowych, zajmuje indywidualnie 5. miejsce.

Wśród orlików całą rywalizację PP na 4. lokacie (ósmy w open) zakończył Adamkiewicz, podobnie jak w stawce juniorów Adrian Siarka, który w ostatnim starcie stanął na najniższym stopniu podium. Wyścig ukończył ze stratą pół minuty do drugiego kolarza, ale ponad sześciu do zwycięzcy. W grupie juniorów młodszych ósmy w Sławnie był inny brzeżanin Albert Karolonek.