Endurio. Jakub Kucharski wyjeździł brąz Mistrzostw Polski

Jakub Kucharski w zakończonym sezonie pojechał w ośmiu z dziesięciu wyścigów mistrzowskich. Trzykrotnie kończył je jako zwycięzca, a absencja w dwóch nie pozwoliła  powalczyć o złoto.
Jakub Kucharski w zakończonym sezonie pojechał w ośmiu z dziesięciu wyścigów mistrzowskich. Trzykrotnie kończył je jako zwycięzca, a absencja w dwóch nie pozwoliła powalczyć o złoto. klubowe/Patrycja Okupniak
Jakub Kucharski z Hawi Racing Team Opole wygrał piątą rundę w Tymbarku i stanął na najniższym podium w cyklu MP w Superenduro.

Decydujące zawody zostały rozegrane na wymagającym torze, na którym Kucharski chciał się zrehabilitować za niezbyt udane poprzednie zawody w Strzelinku, gdzie zajął trzecie miejsce w klasie junior.

Motocykliści rozegrali dwa punktowane wyścigi, w których w czasie 8 minut kilkakrotnie pokonywali 450-metrową trasę naszpikowaną 13 przeszkodami.

Już pierwsze treningi (dowolny i kwalifikacyjny) pokazały, że Kucharski jest najszybszy, choć trasa po opadach deszczu była wyjątkowo śliska.

Niestety, pierwszy wyścig okazał się pechowy dla naszego motocyklisty, bowiem na metę przyjechał dopiero czwarty. Natomiast w drugim nie pozostawił złudzeń swoim rywalom, że jest najlepszy i z dużą przewagą minął linię mety.

Ostatecznie wygrał całe zawody, ale z taką samą liczbą zdobytych punktów, co pozostali trzej zawodnicy. O kolejności decydowały więc czasy przejazdów uzyskane w obu wyścigach. Najlepsze miał opolanin, drugie miejsce zajął Oskar Kaczmarczyk (AMK Gorce Nowy Targ), a trzecie Grzegorz Kargul (CKM Cieszyn).

Tym miłym akcentem zakończyły się rozgrywki Superenduro w sezonie 2014. W klasie junior mistrzem Polski został Emil Juszczak (BKFM FLOW Joniec Team), który zgromadził 142 pkt, tytuł wicemistrzowski przypadł Oskarowi Kaczmarczykowi (AMK Gorce Nowy Targ) - 139 pkt, a trzecie miejsce z tytułem II Wicemistrza Polski wywalczył Kucharski - 127 pkt.

Jego wynik mógł być jeszcze lepszy, ale nie wystartował w drugiej rundzie rywalizacji, która kolidowała z jego występem we włoskiej eliminacji mistrzostw Europy w enduro. Przez to stracił okazję do zdobycia punktów, które mogły dać mu cenniejszy medal.

Tytuł mistrza Polski w klasie open zdobył Paweł Szymkowski (CKM Cieszyn), który wygrał wszystkie rundy.