Rolnik Głogówek postarał się o niespodziankę

Radość Opolanek po bramce.
Radość Opolanek po bramce. Klubowe
I-ligowe piłkarki z Głogówka w hicie kolejki pokonały drużynę AZS PWSZ Wałbrzych 3-1 i po drugiej kolejce nadal liderują w grupie południowej.

Choć nasze zawodniczki mierzyły się z beniaminkiem, to z nie byle jakim. Zespół z Wałbrzycha przed sezonem bardzo się wzmocnił, pozyskując m.in. doświadczoną bramkarkę reprezentacji Polski Darią Antończyk (w poprzednim sezonie reprezentowała Ajax Amsterdam), Magdalenę Konopę, Aleksandrę Bosacką, Kamilę Okoń oraz Klaudię Miłek, Edytę Botor i Darię Plutę.

Mecz od początku mógł się podobać kibicom, gdyż obfitował w ambitną walkę z obu stron, wiele ciekawych sytuacji podbramkowych oraz bramek. Pierwsza część toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Z upływem czasu obie drużyny coraz częściej stwarzały sobie sytuacje strzeleckie. Najlepsze w drużynie gospodarzy miały Kamila Okoń i Klaudia Miłek jednak na posterunku była Jessica Ludwiczak. Nasze zawodniczki też miały swoje szanse, ale świetnie nad przedpolu zachowywała się Antończyk.

Kluczową akcję w 40 minucie przeprowadziły Rolniczki. Wówczas Anna Suchanek świetnie zagrała do Agaty Sobkowicz, która dobrym uderzeniem zdobyła prowadzenie. Po zmianie stron z minuty na minutę przewaga Opolanek była coraz wyraźniejsza i udokumentowały to drugą bramką. Maria Hadelko w 55 minucie wykorzystała zagranie od Emilii Pawłowskiej. Mecz w Wałbrzych w momencie trochę się zaostrzył. Gospodynie walczyły do samego końca, zdobywając honorową bramkę w 87 minucie po strzale Katarzyny Brzeskiej. Jednak kolejny raz charakter pokazały nasze dziewczyny i minutę później ucięły wszelkie spekulacje i nadzieje rywalek.
Sobkowicz wykorzystała bardzo dobre zagranie Agaty Sudoł i nie dała szans bramkarce. Blisko zmniejszenia strat były w końcówce meczu zawodniczki z Wałbrzycha jednak piłkę zmierzającą do pustej bramki wybiła Katarzyna Rudner. Rolniczki po bardzo dobrej grze zdobyły kolejne trzy punkty i z ich kompletem liderują w tabeli. W najbliższą niedzielę o godzinie 11.00 rozegrają w Głogówku kolejne ciężkie spotkanie tym razem z AZS UJ Kraków.

AZS PWSZ Wałbrzych - Rolnik B. Głogówek 1-3 (0-1)
Bramki: Brzeska - Sobkowicz 2, Hadelko 55.
Rolnik: Ludwiczak - Stroka, Kościelnak, Rudner, Suchanek - Sotor, Kasperska (73. Sudoł), Wojcik, Pawłowska - Sobkowicz (90. Dubiel), Hadelko (74. Gogolin). Trener Stanisław Dyja.