Piłkarska III liga: Skalnik Gracze - Grunwald Ruda Śląska 0-2

Kapitan Skalnika Grzegorz Paciorek.
Kapitan Skalnika Grzegorz Paciorek. Sławomir Jakubowski/archiwum
W starciu beniaminków zacznie lepszy był ten z województwa śląskiego.

Goście mieli bardzo dużą przewagę przed przerwą. Stworzyli sobie bez mała 10 sytuacji, z których mógł paść gol. Dwa razy niecelnie uderzał Kamil Zalewski, a w 22. min Kamil Ciołek będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem Skalnika Piotrem Kowalczykiem spudłował.

Grunwald dopiął swego w 29. min. Do wybitej za pole karne piłki dobiegł Łukasz Maciongowski i mocno uderzył. Kowalczyk być może poradziłby sobie z tym strzałem, gdyby nie rykoszet od jednego z jego kolegów. Piłka zmieniła tor lotu i wpadła do siatki.

Sześć minut później Maciongowski mógł zdobyć drugiego gola. Był sam na sam z Kowalczykiem. Nasz golkiper odbił piłkę. Potem jeszcze Ciołek miał idealną okazję, a po strzale głową Tomasza Szpotona piłka odbiła się od poprzeczki.

W 41. min Zalewski, któremu wcześniej brakowało precyzji, podwyższył na 2-0. Piłka wpadła do bramki odbijając się od słupka. Skalnik w pierwszej odsłonie odpowiedział tylko niecelnym strzałem Przemysława Czajkowskiego.

Przez pierwsze 10 minut drugiej połowy nadal przeważał Grunwald. Miał trzy okazje bramkowe (dwie Ciołek i jedną Michał Brzozowski), ale wynik się nie zmienił. Gospodarze najlepszą sytuację do zdobycia bramki mieli w 57. min. Po podaniu Zygmunta Bąka w piłkę nie trafił jednak Łukasz Mroziński.

Skalnik w drugiej połowie prezentował się znacznie lepiej niż przed przerwą, ale to też wynik tego, że zadowoleni z dwubramkowego prowadzenia goście nie forsowali już takiego tempa gry jak w pierwszej odsłonie. Szczęścia pod bramką przyjezdnych próbowali jeszcze szukać Z. Bąk i Michał Wasilewski, ale nie udało się zdobyć choćby honorowego gola.
Skalnik Gracze - Grunwald Ruda Śląska 0-2 (0-2)
0-1 Maciongowski - 29., 0-2 Zalewski - 41.
Skalnik: P. Kowalczyk - Sukiennik, Rogan, Ficoń, Stojko - Czajkowski (60. Wasilewski), Paciorek (68. Stępień), Wawrzyniak (38. D. Płaza), M. Płaza, Mroziński - Z. Bąk (75. Szypuła). Trener Grzegorz Kutyła.
Grunwald: Soldak - Łęcki, Szpoton, Wolek, Szczypior - Włodarczyk (84. Kowalski), Maciongowski, Kiepura, Ciołek (90. Stanisławski) - Brzozowski (72. Bryk), Zalewski (65. Dreszer). Trener Jacek Bratek.
Sędziował Szymon Skowroński (Tychy). Żółte kartki: Stojko, Rogan - Bryk. Widzów 80.