Saltex 4 liga: Po-Ra-Wie Większyce - Victoria Chróścice 3-1

Leszek Jędrzaszczyk, nowy "stary" trener Po-Ra-Wia.
Leszek Jędrzaszczyk, nowy "stary" trener Po-Ra-Wia. Sławomir Jakubowski
Powrót na ławkę trenerską Po-Ra-Wia Leszka Jędraszczyka przyniósł oczekiwany efekt. Zespół z którym pracował w przeszłości kilka razy pokonał innego beniaminka.

Mecze, w których prowadzenie obejmuje się po dwudziestu sekundach się wygrywa, a tak było na stadionie w Koźlu. Gospodarze rozpoczęli grę ze środka, piłka trafiła na bok do Makowskiego, a po jego dośrodkowaniu z piłką minął się bramkarz i niepilnowany K. Stachura otworzył wynik.

Ten sam piłkarz w kolejnej okazji w 31. minucie podwyższył. Po przejęciu piłki w środku pola zdecydował się na indywidualny przebój. Minął trzech rywali, stanął oko w oko z Szarkiem i pokonał go po raz drugi. Powinien to uczynić po raz trzeci w 42. minucie, ale tym razem spudłował.

- Jak się zaczyna od dwóch błędów w obronie, to nie ma o czym marzyć - powiedział Bogdan Kowalczyk, trener Victorii. - Uczulałem zespół, aby był skoncentrowany od pierwszej sekundy, ale nawet nie dotknęliśmy piłki, a już przegrywaliśmy. Rywal mógł nas ogrywać wyżej. W drugiej połowie zagraliśmy lepiej i goniliśmy wynik, ale stały fragment gry nas dobił.

Rzeczywiście po przerwie gospodarze niepotrzebnie dali się zepchnąć do defensywy. W efekcie w ich polu karnym kilka razy było bardzo gorąco. Okazje mieli Rogowski, Damian Polok, Dora i Doliński. Tylko ten pierwszy zmusił jednak do kapitulacji Bila. Po zagraniu Dory i przedłużeniu lotu piłki przez Dolińskiego tylko dostawił nogę i było 1-2.
- Rywal nas naciskał, my się trochę pogubiliśmy, ale stać nas było na jeszcze jeden, decydujący cios - powiedział Mariusz Janik, drugi trener Po-Ra-Wia. - Nastroje są znacznie lepsze i oby było łatwiej w kolejnych spotkaniach.

Po-Ra-Wie Większyce - Victoria Chróścice 3-1 (2-0)
1-0. K. Stachura - 1., 2-0 K. Stachura - 31., 2-1 Rogowski - 62., 3-1 Szafarczyk - 89.
Po-Ra-Wie: Bil - Sobczyk (69. Szafarczyk), Rypa, Jośko, Łebkowski - Samborski, Siodlaczek (71. Stefanides), K. Stachura (55. Gorzkowski), Makowski - Tracz (84. Blaucik), S. Stachura. Trenerzy Leszek Jędraszczyk i Mariusz Janik
Victoria: Szarek - Staszewski (83. D. Turek), Szwed, Jacek, Szałański - Damian Polok, Zięba, Dastin Polok (67. Kołodziej), Dora - Doliński (75. Borosz), Rogowski. Trener Bogdan Kowalczyk