Saltex 4 liga: Olimpia Lewin Brzeski - OKS Olesno 5-0

W tym roku obrońcy mają wiele kłopotów z zatrzymaniem Damiana Paczka (z tyłu).
W tym roku obrońcy mają wiele kłopotów z zatrzymaniem Damiana Paczka (z tyłu). Sławomir Jakubowski
- Mecz na dobre się nie zaczął a właściwie już się skończył - powiedział trener Olimpii Rafał Tomaszewski. Jego zespół po 26. minutach prowadził 4-0.

To było pół godziny Paczka. OOkazał się on katem gości z Olesna, którzy wciąż tkwią w marazmie. Już w 8. minucie napastnik z Lewina Brzeskiego strzałem nogą wykończył dogranie Kiczuły. Po kolejnych trzech minutach świetną akcję rozegrali Tomaszewski z Tramszem. Pierwszy zagrał piętką, drugi posłał piłkę w pole karne, a Paczek dopełnił formalności. Kolejne trzy asysty dołożył potem Tramsz.

Dwa razy jego podania finalizował Paczek, który w 31. minucie już siedząc na murawie próbował pokonać Kościelnego po raz piąty, ale zabrakło mu trochę precyzji i piłka trafiła tylko w słupek. Ostatniego gola Olimpia zdobyła po faulu na Tramszu, a rzut karny na gola zamienił Stawecki.

- Pierwsza połowa była idealna, prowadziliśmy grę i zdobywaliśmy bramki - dodał Tomaszewski. - Niestety w drugiej więcej było szarpaniny, zabrakło motywacji i koncentracji. Olesno to już nie ten sam zespół co jesienią i wykorzystaliśmy jego kłopoty. Połowicznie, bo po przerwie dostosowaliśmy się do słabego poziomu i tylko o to mam pretensje do zespołu.

Gospodarze zaatakowali kilka razy, ale jak już oddawali strzały, to nie mogły one zaskoczyć Kościelnego. Goście z kolei próbowali się odgryźć, ale wyraźnie im nie idzie. Dopiero w końcówce mogli się pokusić o honorowe trafienie. Po błędzie obrońców piłka spadła mu pod nogi i był tak zaskoczony, że zamiast strzelić podał do bramkarza.

Olimpia Lewin Brzeski - OKS Olesno 5-0 (4-0)
1-0 Paczek - 8., 2-0 Paczek - 11., 3-0 Paczek - 23., 4-0 Paczek - 26., 5-0 Stawecki - 61. (karny)
Olimpia: Dudzik - Stawecki, Moczko, Maj, R. Tomaszewski - Niemiec (66. Twardowski), Trepka, Kiczuła (55. Raś), Tramszz - Hraca (46. Tomasik), Paczek (66. Szylar)). Trener Rafał Tomaszewski
Olesno: Kościelny - Bejm, Świerc, Pietrzak (62. Kardasiński), Kochański- Brzenska, Górka, Kubacki, Romanowski, Jainta - Jasina (65. Gawlik). Trener Łukasz Kabaszyn