Saltex 4 liga: Piast Strzelce Opolskie - Olimpia Lewin Brzeski 0-3

Daniel Szylar zdobył bramkę dla Olimpii.
Daniel Szylar zdobył bramkę dla Olimpii. Archiwum
Goście przeważali, ale do końca było nerwowo, gdyż skromne prowadzenie nie gwarantowało wygranej. W końcówce Olimpia postawiła jednak kropkę nad "i".

Do 13. minuty mający olbrzymie kłopoty strzelczanie wychodzili obronną ręką z wydarzeń boiskowych, ale wówczas po prostopadłym podaniu Paczka do piłki doszedł Tramsz, a ponieważ Popanda był wyraźnie niezdecydowany, napastnik Olimpii złapał go na wykroku i umieścił piłkę w siatce. Piast miał w pierwszej części jedną okazję, ale Dudzik w świetnym stylu obronił strzał Kurzei.

Potem w ciągu dwóch minut goście powinni podwyższyć na 3-0. Najpierw Popanda obronił strzał Kiczuły, a także w sytuacji sam na sam z Tramszem. W tej drugiej do piłki doszedł jeszcze Stawcki, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Do 60. minuty Piast starał się coś zmienić, wymieniał jednak najwięcej podań w linii defensywnej, a dużo gorzej wyglądało to już w przednich formacjach. Za to Olimpia z większą swobodą dochodziła do sytuacji, a w ostatnim fragmencie przeważała zdecydowanie.

Dwa razy sam na sam z bramkarzem wychodził Niemiec, raz trafiając w słupek, a raz obok niego. Po akcji Szylara spudłował też Paczek.
- Niepotrzebne nerwy towarzyszyły nam niemal do końca, bo jeden błąd, czy jakiś stały fragment gry dla rywala mógł wszystko zniweczyć - ocenił Rafał Tomaszewski, trener Olimpii. - Z drugiej strony mieliśmy mecz pod kontrolą i nie pozwoliliśmy Piastowi na wiele.
W ostatnich minutach postawiony został stempel na wygranej. Po dośrodkowaniu głową uderzał Moczko, Popanda odbił piłkę, ale najbliżej do niej miał Szylar i posłał ją do siatki. Potem goście przeprowadzili koronkową akcję, Trepka zagrał w tempo do Tramsza i Popanda był bez szans.

Piast Strzelce Opolskie - Olimpia Lewin Brzeski 0-3 (0-1)
0-1 Tramsz - 13., 0-2 Szylar - 89., 0-3 Tramsz - 90.
Piast: Popanda - Becella, Michoń, J. Kozołup (82. Kusma), Fesser - Kurzeja, Jys Job, Sznajdrzyk - Korchut, Wolny (46. (K. Kozołup), . Trener Maciej Kułak.
Olimpia: Dudzik - Stawecki, Moczko, Maj, R. Tomaszewski - Niemiec (74. Szylar), Trepka, Kiczuła (79. Raś), Tomasik (69. Twardowski) - Tramsz, Paczek. Trener Rafał Tomaszewski.