Saltex 4 liga: Stal Brzeg - Mechnice 4-0 (1-0)

Tomasz Raczynski (Stal Brzeg)
Tomasz Raczynski (Stal Brzeg) Sławomir Jakubowski
Pierwszy kwadrans był wyrównany, ale z każdą kolejną minutą Stal udowadniała, że jest lepsza od dobrze spisującego się beniaminka, choć wcale nie grała rewelacyjnie.

Beniaminek z Mechnic przystąpił do spotkania po trzech wygranych z rzędu i zaczął bez respektu, wobec zespołu, który tydzień temu pokonał faworyzowaną Piotrówkę. Co więcej stworzył sobie dwie sytuacje, ale po szybkiej akcji Zwolińskiego i po rzucie rożnym i strzale Kampy piłka mijała światło bramki. Z biegiem czasu Stal opanowała sytuację na boisku i dyktowała warunki gry.

Okazje Lipińskiego i Poważnego bramki nie przyniosły, ale trzecia próba już tak. Po akcji Synówki i jego zagraniu wzdłuż linii bramkowej naciskany przez Lipińskiego Stotko pokonał własnego bramkarze. Goście protestowali, że ich obrońca był faulowany, ale gol został uznany. Po przerwie obraz gry się nie zmienił, a 59. minucie przyjezdni źle ustawili pułapkę ofsajdową, na czym skorzystał Synówka i po podaniu Michalaka wygrał pojedynek jeden na jeden z K. Zylą.

W ciągu 10 minut gospodarze mieli aż cztery szanse, ale tylko pierwszą wykorzystali. Potem po zagraniu Michalaka do Lipińskiego, tego drugiego zatrzymał bramkarz, Kulczycki będąc sam na sam uderzał z 16 metrów obok słupka.
Gości jakby poderwał rezerwowy Machnik, który szarżował dwa razy i raz wyłożył piłkę Greinertowi, ale gol kontaktowy nie padł. Goście za to opadli z sił i w samej końcówce stracili jeszcze dwa gole. Najpierw jednak w poprzeczkę trafił Raczyński. Nic już nie uratowało K. Zyli po pięknym strzale Domańskiego, aż wreszcie akcję Szpaka wykończył Fabiszewski.

Stal Brzeg - Mechnice 4-0 (1-0)
1-0 Stotko - 38. (samobójcza), 2-0 Synówka - 59., 3-0 Domański - 89., 4-0 Fabiszewski - 90.
Stal: Raczkowski - Krawców (74. Szwarz), Strząbała, Sikorski, Ptak (81. Domański) - Kulczycki, Szpak, Michalak, Poważny (65. raczyński) -Synówka (60. Fabiszewski), Lipiński. Trener Sebastian Sobczak.
Mechnice: K. Zyla - Tudyka, Stotko, Kaliński, Bąk - A. Zyla (71. Polok), Prymula (65. Machnik), Gajda, Zwoliński - Greinert (90. Żmuda), Kampa. Trener Krystian Golec