Saltex 4 liga: OKS Olesno - TOR Dobrzeń Wielki 3-7

Tomasz Komor (z prawej) zdobył trzy bramki dla TOR-u.
Tomasz Komor (z prawej) zdobył trzy bramki dla TOR-u. Sławomir Jakubowski
W 55. minucie pojawiło się światełko nadziei dla miejscowych, ale szybko zgasło. Rywal zaprezentował wysoką skuteczność, a wyniku nie powstydziliby się hokeiści.

Od początku wicelider z Dobrzenia Wielkiego przejął inicjatywę i obrońcy oraz bramkarz mającego trudną jesień zespołu z Olesna musieli się uwijać. Kościelny obronił rzut wolny Sieńczewskiego, niecelnie główkował Noga i wreszcie Komor, wykorzystując błąd defensywy zdobył gola.

Mimo wszystko nieźle spisujący się gospodarze byli bliscy remisu w 21. minucie, kiedy Kowalczyk trafił w poprzeczkę, a za moment strzał Romanowskiego zatrzymał Grabowski. Odpowiedź TOR-u była zabójcza. Komor urządził sobie slalom między rywalami i Kościelny tylko odwiódł piłkę wzrokiem.

- Wszystko było pod kontrolą, choć moim zdaniem Olesno się powoli przełamuje i w pierwszej części było dla nas równorzędnym rywalem - oceniał Wojciech Lasota, trener TOR-u. - Ku mojemu niezadowoleniu pomogliśmy mu wrócić do meczu, popełniając dwa błędy w obronie.

Po stracie uderzył Kowalczyk, a już po przerwie ładna akcja prowadzona przez Kochańskiego, Brzenskę i Kowalczyka, zakończyła się celnym strzałem doświadczonego Romanowskiego. Gospodarze odzyskali wiarę, ale szybko zgasła. Trzy minuty po ich bramce po rzucie rożnym nikt nie upilnował Nogi i ten trafił głową.
Nadzieja mogła jeszcze wrócić, ale Kowalczyk trafił w poprzeczkę, na co Luptak odpowiedział trafieniem w zamieszaniu. Po meczu było kiedy Noga przegonił Kubackiego, a wśród przyjezdnych Noga i Komor skompletowali hat tricka.

OKS Olesno - TOR Dobrzeń Wielki 3-7 (1-2)
0-1 Komor - 14., 0-2 Komor - 26., 1-2 Kowalczyk - 39., 2-2 Romanowski - 55., 2-3 Noga - 59., 2-4 Luptak - 62., 2-5 Noga - 65., 3-5 Popczyk - 79., 3-6 Noga - 81., 3-7 Komor - 84.
Olesno: Kościelny - Kochański, Świerc, Kubacki, Bejm - Jainta (75. Kożuchowski), Górka Pietrzak (53.Czechowicz), Brzenska (62. Popczyk) - Romanowski, Kowalczyk. Trener Łukasz Kabaszyn
TOR Dobrzeń: Grabowski - Malik, Draguć, Wolniaczyk, Mazurek - Grzesik (52. Wolański), Latusek (60. Rychlik), Sieńczewski, Komor - Noga (85. Wolny), Luptak (81. Markiewicz). Trener Wojciech Lasota