Olimp Grodków wysoko prowadził, ale zremisował

Paweł Chmiel zdobył dla Olimpu osiem bramek. To nie wystarczyło do wygranej.
Paweł Chmiel zdobył dla Olimpu osiem bramek. To nie wystarczyło do wygranej. Oliwer Kubus
Nasi I-ligowi piłkarze ręczni prowadzili z Czuwajem 17-11, ale starcili całą przewagę. W ostatniej akcji rywale doprowadzili do stanu 29-29.

Początek meczu stał pod znakiem wyrównanej gry . Taka sytuacja trwała do 19. min, w której ostatni raz przed przerwą był remis 6-6. Od tego momentu Olimp, dzięki lepszej grze w obronie, udanym interwencjom bramkarza Łukasza Romatowskiego i poprawie skuteczności, " odjechał" rywalowi i na przerwę schodził prowadząc 17-11.

Po zmianie stron gospodarze nadal kontrolowali sytuację na parkiecie, powiększyli przewagę do ośmiu bramek i nagle oddali inicjatywę swojemu przeciwnikom. Horror rozpoczął się w 57. min. Po bramce zdobytej przez Mateusza Kroczka goście doprowadzili do remisu 27-27. Celny rzut bardzo skutecznego w tym meczu skrzydłowego Pawła Chmiela dał naszej drużynie prowadzenie. Odpowiedzią gości był wykorzystany przez Pawła Stołowskiego rzut karny. Nadzieje na zwycięstwo ożyły w ostatnich sekundach po golu Pawła Biernata. Czarę goryczy dopełniło niestety trafienie Kroczka.

- Nie pamiętam kiedy ostatnio spadła na nas taka lawina wykluczeń i rzutów karnych - zastanawiał się zasępiony leworęczny zawodnik Olimpu Łukasz Gradowski. - Wielokrotnie musieliśmy grać w czwórkę, a nawet w polu przeciw pełnemu składowi gości. Nasz bilans kar wyniósł 18 minut, podczas gdy drużyna z Przemyśla miała ich tylko osiem. My nie wykonywaliśmy ani jednego rzutu karnego, rywale mieli ich aż osiem. Dobrze, że uratowaliśmy chociaż jeden punkt, który ma swoją wartość.

Olimp Grodków - Czuwaj Przemyśl 29-29 (17-11)
Olimp: Romatowski, Wasilewicz - Kolanko 4, Żubrowski, Chmiel 8, M. Biernat 1, Gradowski 5, Drej 3, T. Biernat 2, P. Biernat 2, Bujak 2, Ogorzelec 2. Trener Piotr Mieszkowski.
Czuwaj: Sar, Rycharski - Puszkarski 6, Dejnak, Żak 6, Stołowski 10, Misiewicz, Skręt 1, Kroczek 5, Kubisztal 1. Trener Przemysław Korobczak.
Sędziowali: Andrzej Chrzan i Michał Janas (obaj Tarnów); Kary: Olimp - 18 min., Czuwaj - 8 min; Widzów 250.