Kay van Dijk może zastąpić w Zaksie Grzegorza Boćka

Grzegorz Bociek ma spore kłopoty zdrowotne.
Grzegorz Bociek ma spore kłopoty zdrowotne. Sławomir Jakubowski
Ekipa z Kędzierzyna-Koźla zajęła 3. miejsce w memoriale Zdzisława Ambroziaka. W naszej drużynie zabrakło kontuzjowanego Grzegorza Boćka, a testowany był Holender Kay van Dijk.

Mierzący 212 cm atakujący reprezentacji Holandii to doświadczony i znany zawodnik. Poza rodzimą ligą występował także w Belgii (z Noliko Maaseik wywalczył dwa tytuły mistrza i jeden puchar kraju oraz awansował do finału Pucharu CEV), Słowenii (ACH Volley Bled), Rosji (Jarosławicz Jarosław) oraz we Włoszech: Esse-Ti Carilo Loreto, Globo Banca Popolare Del Frusinate Sora, Exprivia Molfetta i w ostatnim sezonie Trentino Volley.

Kay van Dijk w Zaksie przebywa w ramach testów treningowych. To efekt coraz większych kłopotów zdrowotnych Grzegorza Boćka, który od kilku tygodni nie trenuje. Jego miejsce mógłby zająć urodzony w 1996 roku Paweł Gryc, który niedawno wywalczył wicemistrzostwo Europy juniorów. Jednak młody zawodnik Zaksy podczas mistrzostw doznał kontuzji więzadeł krzyżowych w kolanie i musi pauzować.

W weekend w IX Memoriale Zdzisława Ambroziaka podopieczni Sebastiana Świderskiego zajęli 3. miejsce. W sobotę w półfinale ulegli 1:3 (22, -23, -22, -11) Politechnice Warszawa, a wczoraj pokonali w tie breaku BBTS Bielsko-Biała 3:2 (-23, 19, -22, 22, 11).

Poza wspomnianym Holendrem w Zaksie zagrali także jego koledzy z reprezentacji Nimir Abdel-Aziz oraz Dick Kooy. Skład uzupełnili Dominik Witczak, Jurij Gladyr, Łukasz Wiśniewski, Michał Ruciak, Lucas Loh oraz libero Korneliusz Banach (Młoda Zaksa).

Memoriał Ambroziaka wygrali siatkarze Resovii Rzeszów, którzy w finale pokonali Politechnikę Warszawską 3:1 (19, -21, 24, 18). W ekipie z Podkarpacia od początku na parkiecie wystąpiło dwóch mistrzów świata - Rafał Buszek oraz Dawid Konarski.

Ekipa Zaksy występowała w Warszawie w niepełnym składzie, bowiem wolne mają jeszcze trzej mistrzowie świata w naszej kadrze: Paweł Zagumny, Marcin Możdżonek i Paweł Zatorski. Wszyscy dołączą do drużyny jutro. Właśnie jutro o godz. 9.00 przed halą widowiskowo-sportową Azoty odbędzie się przywitanie naszych mistrzów świata - wymienionych zawodników i fizjoterapeuty Pawła Brandta. Klub zaprasza na uroczystość wszystkich kibiców siatkówki