Gwardia Opole wygrała w Zawierciu

Broni Adam Malcher.
Broni Adam Malcher. Mariusz Matkowski
Viret zawiesił naszym piłkarzom ręcznym wysoko poprzeczkę, ale tylko w pierwszej części. W drugiej nasi bronili, Adam Malcher był klasą dla siebie i Gwardia straciła tylko sześć bramek.

W pierwszych minutach nasz bramkarz nie potrafił jednak zatrzymać Kuśmierczyka, który trafił cztery rzuty karne i raz z gry. Nasi odpowiadali i przez 10 minut był głównie remis. Wówczas kontry skończyli Trojanowski i Płócienniczak, a Gwardia prowadziła 7-5. Przez kolejnych 10 minut zawiercianie nie mogli się przebić przez opolską defensywę, w której brylował Malcher. Po drugim przechwycie Swat podwyższył na 11-6, a Kamil Mokrzki po indywidualnej akcji na 15-10.

Kiedy Malcher zatrzymał Kaprala, atomowy rzut oddał Rumniak, a z karnego nie pomylił się Prokop i było 18-11. W ostatnich pięciu minutach nasi jakby spuścili z tonu. Bronić ich rzuty zaczął Zbroiński, popełniali błędy i połowę strat jeszcze przed przerwą Viret zniwelował. Kolejne dwie bramki zdobył po wznowieniu i zrobiło się niebezpiecznie, bo tylko 19-17 dla gwardzistów.

Ale od czego mamy Malchera. Do spółki z obrońcami zamurowali bramkę. Przez 23. minuty rywal zdołał go pokonać zaledwie cztery razy, w tym z rzutu karnego. Taka gra defensywna musiała dać efekt. Z dystansu trafiał Mokrzki, kontry kończył Wojciech Knop i przewaga zaczęła znów rosnąć: 22-17, 25-18, 27-20, 29-21. I tak zakończył się czwarty mecz w I lidze gwardzistów. Co najważniejsze czwarty zwycięski, znów po koncertowo rozegranej drugiej części.

Viret Zawiercie - PE Gwardia Opole 21-29 (15-19)
Viret: Ratuszniak, Zbroiński, Kot - Kapral 4, I. Zagała, S. Zagała 1, Kijowski 2, Szymański, Bugaj, Kuśmierczyk 10, Fugiel 2, Komalski, Nowak 1, Biernacki 1, Słodowy, Makaruk.
PE Gwardia: Malcher, Buchcic - Swat 5, Trojanowski 1, Knop 4, Rumniak 4, Scepanović 1, Zeljić 1, Kłoda, Mokrzki 4, Jankowski, Ciosek, Prokop 3, Płócienniczak 1, Simić 1, Lasoń 4.