Piłkarska III liga: Skalnik Gracze - Odra Opole 1-3

O piłkę walczą Mateusz Peroński (w czerwonej koszulce) i Rafał Sukiennik
O piłkę walczą Mateusz Peroński (w czerwonej koszulce) i Rafał Sukiennik Sławomir Jakubowski
Wicelider z Opola choć nie zachwycił, to pewnie pokonał ligowego outsidera.
Opolanie chociaż nie zachwycili, to wygrali pewnie, będąc drużyną lepszą i  kontrolując przebieg wydarzeń

III liga Skalnik Gracze - Odra Opole 1-3

Od pierwszych minut uwidoczniła się przewaga przyjezdnych, którzy zamknęli miejscowych na ich połowie boiska. W 17 min strzelec wyborowy Janusz Gancarczyk uderzeniem z 16 metrów wyprowadził opolan na prowadzenie. - Dostałem super piłkę od Marka Gładkowskiego - podkreślał J. Gancarczyk. - Przyjąłem i uderzyłem dosyć mocno po długim rogu. Bramkarz był bez szans.
Dalszych bramek nie było gdyż piłkarze Odry nie wypracowali klarownych okazji. Po 30 min zupełnie nieoczekiwanie inicjatywę przejęli piłkarze Skalnika. Wyrównanie uzyskali jednak w zgoła nieoczekiwanych okolicznościach. Zygmunt Bąk wykonywał rzut wolny z ponad 40 metrów i posłał piłkę w stronę bramki. Młody golkiper Odry Grzegorz Kleemann nie atakowany przez nikogo, nie utrzymał piłki w rękach, która wpadła mu "za kołnierz" do siatki.

To było wszystko na co było stać tego dnia piłkarzy z Graczy, a przewagę ponownie uzyskali opolanie. W 60 min świetnie podłączył się do akcji Mateusz Gancarczyk i po jego podaniu w znakomitej sytuacji znalazł się Sebastian Deja. Uderzeniem po ziemi z 12 metrów nie dał szans Piotrowi Kowalczykowi na skuteczną interwencję. W 76 min przyjezdni stracili swojego asa atutowego J. Gancarczyka, który otrzymał jednocześnie dwie żółte kartki. - Za dużo powiedziałem, ale dwie kartki w jednej akcji? Od razu widać, że arbiter się zagotował i słabo gwizdał - stwierdził J. Gancarczyk.
Strata J. Gancarczyka nie przeszkodziła opolanom w zdobyciu kolejnej bramki. Zdobył ją etatowy joker w talii trenera Zbigniewa Smółki - Dawid Wolny, który pojawił się na boisku 17 minut wcześniej. Piłkarze Odry mieli jeszcze kolejne okazje do podwyższenia wyniku, ale więcej bramek już nie zdobyli.
Skalnik Gracze - Odra Opole 1-3 (1-1)

0-1 J. Gancarczyk - 17., 1-1 Z. Bąk - 43 (wolny).,1-2 Deja - 60., 1-3 Wolny - 85.

Skalnik: P. Kowalczyk - Kozłowski, Ficoń, Rogan, T. Kowalczyk - Lenkiewicz, Sukiennik, D. Płaza (70. M. Płaza), Gibała (46. Maryszczak), Mroziński - Z. Bąk. Trener Grzegorz Kutyła

Odra: Kleemann - Brusiło, Gawron, Michniewicz, K. Gancarczyk - M. Gancarczyk (88. Cieluch), Niemczyk (68. Wolny), Flejterski, Deja (72. Garyga), J. Gancarczyk - Gładkowski (62. Peroński). Trener Zbigniew Smółka

Sędziował Marek Serwaczak (Zabrze).
Żółte kartki: Kozłowski, D. Płaza, Z. Bąk - Flejterski, J. Gancarczyk, Peroński.
Czerwona kartka: J. Gancarczyk (76. za dwie żółte).