Saltex 4 liga: Piast Strzelce Opolskie - Victoria Chróścice 0-3

Damian Polok zdobył bramkę na 3-0.
Damian Polok zdobył bramkę na 3-0. Sławomir Jakubowski
Jeżeli najlepszym piłkarzem w zespole jest bramkarz, a przegrywa się 0-3, to trudno szukać jakichś pozytywów. A tak było w Strzelcach Opolskich i miejscowi przegrali ósmy mecz w sezonie.

Już w 3. minucie miejscowi stracili piłkę w środku pola, Rogowski ograł w dziecinny sposób Jysa i z 16 metrów precyzyjnym strzałem nie dał szans Popandzie. Ten skapitulował po upływie kwadransa. Szybka oskrzydlająca akcja gości, dośrodkowanie Dory i Jys dostał piłką w nogę i skierował ją do własnej bramki. W kolejnych minutach Popanda toczył nierówny bój z rywalem.

Ten miał idealne okazje, ale Rogowski, Dora, Damian Polok i Kołodziej nie wykorzystali swoich szans, bo Popanda był w dobrej dyspozycji i za każdym razem świetnie bronił. Z kolei strzały z dystansu piłkarzy z Chróścic były najczęściej niecelne lub za słabe.

Piast był bezradny, popełniał błędy i sam sobie stwarzał zagrożenie. W całym meczu stać go było ledwie na dziesięć minut dobrej gry. Po przerwie miejscowi zaatakowali, wykonywali cztery rzuty rożne z rzędu, ale nie zakończyli ich strzałem., Udało się to po akcji Korchuta, ale napastnik Piasta źle trafił w piłkę.

Po czwartym kornerze goście wyprowadzili zabójczą kontrę, która ostatecznie "dobiła" spadkowicza z III ligi. Sfinalizował ją Damian Polak i gospodarze znów bezradnie biegali po boisku. Goście też się nie kwapili do ataków i w efekcie drużyny dograły mecz do końca bez emocji.

Piast Strzelce Opolskie - Victoria Chróścice 0-3 (0-2)
0-1 Rogowski - 3., 0-2 Jys - 17. (samobójcza), 0-3 Damian Polok - 57.
Piast: Popanda - Głuszek (68. Weiss), J. Kozołup, Jys, Fesser (68. Datko) - D. Borawski (46. Wolny), Job, Sznajdrzyk, Glinka - Korchut, Kurzeja. Trener Piotr Michoń
Victoria: Szarek - Węgrzyn (72. Tuński), Szwed, Jacek, Staszewski - Damian Polok, Zięba, Szałański, Dora (66. Niemczyk) - Kołodziej (65. Dastin Polok) - Rogowski (72. Doliński). Trener Bogdan Kowalczyk
Sędziował Leszek Bednarz (Opole)
Żółte kartki: Jys - Rogowski, Zięba, Szałański. Czerwona kartka: Jys (82., niesportowe zachowanie)