Juve Głuchołazy - AZS Politechnika Opole 3:2

Oliwer Kubus
W bloku dwaj zawodnicy zespołu z Głuchołaz: środkowy Grzegorz Pajda (z lewej) i grający trener Arkadiusz Olejniczak. Oliwer Kubus
Derby naszego regionu w Głuchołazach rozegrano na pełnym dystansie pięciu setów. To oznacza, że obie nasze drużyny (gospodarze - Juve oraz AZS Politechnika Opole) powiększyły swój dorobek punktowy.

Bardziej zadowoleni byli gospodarze, którzy wygrali, a trzeba pamiętać, że na inaugurację rozgrywek tydzień wcześniej praktycznie nie podjęli walki z faworyzowanymi Czarnymi Katowice, przegrywając na wyjeździe gładko 0:3.

Choć w meczu rozegrano pięć setów, to emocji nie było zbyt wiele. Cztery z nich były bowiem jednostronne, a wyrównaną walkę kibice zobaczyli tylko w czwartej partii.

W niej cały czas trwała wymiana punkt za punkt. Nieco lepsi okazali się gracze Juve, których trzeba pochwalić za to jak się podnieśli.

Gospodarze wygrali wprawdzie dość łatwo pierwszego seta, ale w dwóch następnych dużo lepsi byli opolanie. Trzeci set zakończył się ich wygraną do 15, a przewaga gości była tak duża, że powinni tę odsłonę wygrać nawet wyżej.

- Chyba byliśmy zbyt pewni, że po dwóch łatwo wygranych setach równie gładko rozstrzygniemy na swoją korzyść czwartą odsłonę - analizował szkoleniowiec zespołu z Opola Zbigniew Rektor. - Przeszkodził nam głównie Arek Olejniczak. Gdyby nie on, na pewno wygralibyśmy to spotkanie. Świetnie spisywał się zarówno na przyjęciu jak i w ataku. Rywale dzięki determinacji odwrócili losy meczu i to oni się cieszyli.

O wyniku musiał rozstrzygnąć tie break. Na jego początku na zagrywce pojawił się rozgrywający Juve Grzegorz Malina i z jego serwisami nie radzili sobie opolanie. Piąty set zaczął się więc od prowadzenia miejscowych 6:0, którzy potem spokojnie utrzymywali przewagę.

Juve Głuchołazy - AZS Politechnika Opole 3:2 (19, -18, -15, 23, 11)
Juve: Malina, Olejniczak, Pajda, Dobrzański, Mazur, Wilga, Pilichowski (libero) - Biniek, Wastrak. Trener Arkadiusz Olejniczak.

AZS Politechnika: Dobrowolski, Gibek, Herich, Frąc, Kowalewski, Jarzembowicz, Łucki (libero) - Kieszek, Sachnik, Okoń. Trener Zbigniew Rektor.