Saltex IV liga: Czarni Otmuchów - OKS Olesno 5-0

Piłkarze z Otmuchowa mieli wreszcie powody do zadowolenia.
Piłkarze z Otmuchowa mieli wreszcie powody do zadowolenia. Sławomir Jakubowski
Pod wodzą nowego duetu trenerskiego Czarni rozbili OKS, który po jednej wygranej wrócił do tradycji i po raz szósty w tym sezonie stracił przynajmniej pięć goli.

Po rezygnacji Tomasza Raka spadkowicza z Otmuchowa poprowadzili Artur Szeląg i Wojciech Fuat. Ten pierwszy z boiska, a drugi do 82. minuty z ławki. Ich koledzy od początku mieli inicjatywę i przewagę, ale wszystko mogło się potoczyć zgoła odmiennie. W 6. minucie do piłki w polu karnym doszedł bowiem Romanowski. Z pięciu metrów "głową" trafił tylko w słupek, a gdyby padł gol, być może ekipa z Olesna kończyła by spotkanie w zupełnie innych nastrojach.

A tak po kwadransie przegrywała. Piłkę przed narożnikiem pola karnego przejął od rywala Wąchała, wbiegł odważnie między rywali i mierzonym strzałem pokonał Kościelnego. Po upływie kwadransa klepkę rozegrali Wąchała z Szelągiem, ten drugi znalazł się na czystej pozycji i szansy nie zmarnował.

Kolejne trafienia miejscowi zanotowali po przerwie, ale mogło być ich znacznie więcej niż trzy. Sytuacje sam na sam z bramkarzem zmarnowali Łoziński, Stec, Strąg, a gola nie udało się zdobyć nawet w przewadze czterech na jednego obrońcę. Zmarnowane okazje się nie mściły, bo goście nie mieli argumentów, aby wrócić do gry, a co więcej tracili kolejne.

Na 3-0 podwyższył Łoziński strzałem obok słupka, potem na listę strzelców wpisał się Strąg, który po podaniu Steca zwiódł obrońcę i znalazł się sam na sam z golkiperem. Wreszcie wynik ustalił strzałem z 12 metrów po długim słupku Łaciak.

Czarni Otmuchów - OKS Olesno 5-0 (2-0)
1-0 Wąchała - 16., 2-0 Szeląg - 31., 3-0 Łoziński - 60., 4-0 Strąg - 81., 5-0 Łaciak - 88.
Czarni: Mańczyk - Szewczyk, Marzec, Tomoń - Śliż (62. Strąg), Klag (85. Łaciak), Szeląg, P. Kilian - Łoziński, Wąchała (82. Fuat), Stec. Trenerzy Artur Szeląg i Wojciech Fuat
Olesno: Kościelny (46. Bator) - Kochański, Jasina, Czechowicz, Bejm (62. Górski) - Jainta, Pietrzak, Górka (62. Popczyk), Kożuchowski (75. Niejadlik), Brzenska - Romanowski. Trener Kamil Jasina