Saltex 4 liga: Sparta Paczków - Start Namysłów 2-0

Napastnik Sparty Łukasz Krótkiewicz zaliczył asystę i zdobył gola.
Napastnik Sparty Łukasz Krótkiewicz zaliczył asystę i zdobył gola. Sławomir Jakubowski
Gospodarze długo nie byli w stanie "oszukać" mądrze i uważnie grających piłkarzy z Namysłowa, którzy przy stanie 0-1 powinni doprowadzić do remisu.

W pierwszej połowie goście umiejętnie się bronili, zagęszczając środek pola. Tymczasem miejscowi próbowali atakować właśnie w tym sektorze i wszystkie ich akcje były rozbijane. Próby zagrania z pominięciem drugiej linii padały z kolei łupem obrońców Startu, którzy inicjowali szybkie ataki. Po nich przyjezdni stwarzali sytuacje, choć może nie klarowne, gdyż brakowało dobrego dogrania i strzału.

Sparcie udało się rywalowi zagrozić raz już na samym początku meczu, kiedy Bobiński trafił z dystansu w spojenie. Potem jeszcze przed szansą mogli stanąć Nizołek i Gucwa, ale pierwszy źle uderzył, a drugi nie zorientował się, że dostanie piłkę zagrywaną przez Osuchowskiego.

Tuż po zmianie stron najlepszą sytuację miał dla Startu Smolarczyk, który minął bramkarza, ale trafił w słupek. Potem mecz się wyrównał i wreszcie do głosu doszli miejscowi. Zaczęli oni grać skrzydłami i to było decydujące. Właśnie po takich akcjach w dogodnej pozycji znalazł się K. Jędrocha, a sam na sam z bramkarzem był Michaliszyn. Uderzali na dalszy słupek, ale doskonale spisał się Stasiowski.
Skapitulował kwadrans przed końcem spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ł. Krótkiewicza pokonał go strzałem głową Kilian. Potem do remisu powinni doprowadzić namysłowianie. Niecelnie główkował jednak Żołnowskiego, a bramkarz Czarnecki zrehabilitował się za podanie do Samborskiego i zdołał odbić piłkę po jego strzale z bliska.

Miejscowi wynik ustalili w 2. minucie dodatkowego czasu gry. Goście stracili piłkę po własnym aucie na połowie rywala, a Sparta wyprowadziła kontrę. Zwieńczył ją strzałem z narożnika pola karnego Ł. Krótkiewicz.

Sparta Paczków - Start Namysłów 2-0 (0-0)
1-0 Kilian - 76., 2-0 Ł. Krótkiewicz - 90.
Sparta: Czarnecki - Kowalski, Kilian, Bogdanowicz, Olszewski (81. Podobiński) - Niziołek (64. K. Jędrocha), Sypek, Bobiński, Osuchowski (71. Michaliszyn) - Gucwa (68. Szwarga), Ł.Krótkiewicz.
Start: Stasiowski - Kostrzewa (69. Dempniak), Krystian Błach, Żołnowski, Kamil Błach, Włoszczyk - Zieliński (86. J. Gąska), Biliński, Sarnowski (74. D. Raszewski) - Smolarczyk, Samborski. Trener Damian Zalwert
Sędziowali: Ireneusz Sipiora (Prudnik)
Żółte kartki: Gucwa, Bobiński, Szwarga, K. Jędrocha, Ł.Krótkiewicz - Włoszczyk.