Kilka startów badmintonistów jeden krążek

Archiwum
Zawodnicy Technika Głubczyce rywalizowali w międzynarodowej obsadzie na czterech arenach. Na podium stanął Przemysław Szydłowski.

Wojciech Szkudlarczyk (Technik) i Łukasz Moreń jako jedyni Polacy wystartowali na prestiżowym turnieju Denmark Open. Już w pierwszej rundzie debla zmierzyli się z chińskim duetem Kang Jun - Liu Cheng, który w rankingu światowym zajmuje jedną lokatę wyżej. W pierwszym secie Chińczycy utrzymywali od początku do końca bezpieczną przewagę, a w drugiej nasi badmintoniści walczyli tylko do stanu 15:15. Potem rywale zdobyli sześć punktów z rzędu wygrywając ostatecznie 2:0 (21:17, 21:15).

Z kolei w Swiss International w Yverdon-les-Bains rywalizowała Aneta Wojtkowska z Technika. W mikście z Pawłem Pietryją (numer pięć) odpadli w II rundzie debla po porażce w trzech setach z parą niemiecką Jones Ralfy Jansen - Cisita Joity Jansen. Z kolei w deblu z Magdaleną Witek Wojtkowska w pierwszym meczu nie sprostała zawodniczkom z Francji.

Lepiej zaprezentował się inny zawodnik z Głubczyc - Przemysław Szydłowski, który walczył w gronie juniorskim w Słowenii. W mikście z Joanną Stanisz rozstawieni byłi z "piątką" i planowo dotarli do ćwierćfinału, w którym po zaciętym pięciosetowym meczu przegrali z Rumunami Collins Filimon - Catalina Simionescu.

W deblu Szydłowski wystąpił z kolei z Mateuszem Biernackim (para numer 3/4). Po trzech zwycięstwach w półfinale zostali pokonani w czterech setach przez słoweńską parę numer jeden Miha Ivanić i Andraż Krapeż. Szydłowski wrócił tym samym z brązowym medalem.

Wreszcie Bartosz Gałązka i Maciej Matusz (obaj Technik) nie zdołali się z kolei dostać do fazy grupowej międzynarodowych mistrzostw Danii w kategorii juniorów.