Siatkarze Stali Nysa odpadli z rozgrywek Pucharu Polski

Przyjmujący nyskiej Stali Bartłomiej Dzikowicz.
Przyjmujący nyskiej Stali Bartłomiej Dzikowicz. Oliwer Kubus
Już w swoim pierwszym meczu przegrali w Wałbrzychu z Victorią 0:3

Zespoły z zaplecza ekstraklasy do rywalizacji w Pucharze Polski włączały się w IV rundzie, która została rozegrana w środę. Rywalem Stali w meczu wyjazdowym była Victoria Wałbrzych.

Nysanie z tą ekipą zmierzyli się już w tym sezonie na szczeblu I ligi 18 dni wcześniej. Wygrali wówczas na parkiecie przeciwnika po zaciętym starciu 3:2. Wcześniej natomiast przed startem ligowych rozgrywek dwukrotnie rywalizowali z nim w turniejach towarzyskich.

Kolejne starcie dość łatwo wygrali wałbrzyszanie. W pierwszym secie prowadzili już 12:6, ale podopieczni trenera Janusza Bułkowskiego mozolnie odrabiali starty i doprowadzili do stanu 18:16 dla rywali, a potem zbliżyli się nawet na punkt (22:21). Końcówka należała już jednak do gospodarzy.

Drugą partię nasz zespół rozpoczął bardzo dobrze. Prowadził 6:3 i tę przewagę utrzymywała do stanu 15:12. Gospodarze niestety znów okazali się lepsi. Doprowadzili do remisu po 17, a w decydujących fragmentach tej odsłony zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli do 23.

Trzecia partia całkowicie należała już do wałbrzyszan. Odskoczyli na 12:6, a potem nawet na 21:13. Cztery punkty z rzędu zdobyte przez stalowców dały jeszcze cień nadziei na zwycięstwo w tym secie, ale strata była zbyt duża. Gospodarze przerwali swoją chwilową niemoc w grze i do końca pozwolili nysanom tylko na zdobycie punktu.

O wygranej Victorii w głównej mierze zadecydowała ich lepsza postawa na siatce. Nasi siatkarze mieli duże problemy z oszukaniem bloku miejscowych.

W kolejnej rundzie Pucharu Polski zespół z Wałbrzycha będzie miał teoretycznie łatwiejsze zadanie. Spotka się bowiem 26 listopada na wyjeździe z II-ligowym GTPS-em Gorzów, który wczoraj na własnym parkiecie pokonał beniaminka I ligi - Wartę Zawiercie 3:1. a

Victoria Wałbrzych - Stal AZS PWSZ Nysa 3:0 (22, 23, 18)
Victoria: Kamiński, Olszewski, Piórkowski, Zieliński, Krulicki, Filipiak, Michułka (libero) - Kaczmarek. Trener Krzysztof Janczak
Stal: Biernat, Bułkowski, Nożewski, Długosz, Dzikowicz, Kalembka, Biniek (libero) - Piotrowski, Rafalik. Trener Janusz Bułkowski