I liga Pogoń Prudnik - AZS Politechnika Poznań 82:65

Krzysztof Chmielarz (z piłką) sprawnie dyrygował grą prudnickiego zespołu
Krzysztof Chmielarz (z piłką) sprawnie dyrygował grą prudnickiego zespołu Sławomir Jakubowski
Zespół Pogoni odniósł pewne zwycięstwo, a wygrana nie była ani przez moment zagrożona.
Nasz zespół pewnie zwyciężył, a jego wygrana nie była ani przez moment zagrożona

Prudniczanie mocno weszli w sobotnie spotkanie i po 90 sekundach prowadzili już 10:2. Pierwszoplanową postacią był Tomasz Madziar, który zdobył w tym okresie 8 punktów. Najpierw przechwycił podanie zawodników z Poznania i po szybkim biegu celnie trafił do kosza. Przy rzucie był faulowany, więc za chwilę precyzyjnie wykonał rzut osobisty. Za to w kolejnej akcji popisał się rzutem za trzy punkty. - Byłem mocno skoncentrowany na początku spotkania - podkreślał Madziar. - Nasz zespół zaczął mocno w obronie, konsekwencją czego były liczne przechwyty. Gra obronna była zresztą motorem napędowym naszej drużyny w początkowym okresie.

Tym samym zawodnicy Pogoni perfekcyjnie wykonali plan nakreślony przez ich trenera Tomasza Michalaka. - Zakładaliśmy, że już od początku odskoczymy rywalowi na większą ilość punktów - zdradził Michalak. - A później będziemy go już utrzymywać na dystans.
Prudniczanie konsekwentnie powiększali przewagę i zakończyli pierwszą kwartę z 15 punktami przewagi. W drugiej dołożyli jeszcze dwa "oczka" i ze spokojem mogli oczekiwać na dalszą część spotkania.

Po przerwie wynik cały czas oscylował wokół 20- punktowej przewagi prudniczan. Lekkie rozluźnienie w ostatniej kwarcie spowodowało, że przewaga miejscowych stopniała do 15 punktów, ale ostatecznie gospodarze zanotowali pewne zwycięstwo, które ani przez moment nie było zagrożone.
Pogoń Prudnik - AZS Politechnika Poznań 82:65 (30:15, 19:17, 23:21, 10:12)

Pogoń: Chmielarz 4, Madziar 24 (3x3), Stawicki 13 (1x3), Grygiel 15, Cichoń 10 - Majka, Bolibrzuch 2, Bodziński 12, Topolski, Lipowczyk 2, Trytek. Trener Tomasz Michalak

AZS: Baszak 2, Rutkowski 15 (3x3), Szydłowski 5, Wielechowski 14 (2x3), Budnikowski 2 - Andrzejewski, Toborowski 2, Rzeczkowski 2, Rostalski 18, Pawełczyk, Janowski 5 (1x3). Trener Waldemar Mendel

Sędziowali: Marek Czernek (Kraków), Damian Myszka (Tarnobrzeg), Michał Kuzia (Katowice).