Saltex 4 liga: OKS Olesno - Piast Strzelce Opolskie 4-1 (1-1)

Tomasz Czechowicz, pomocnik OKS-u Olesno.
Tomasz Czechowicz, pomocnik OKS-u Olesno. Oliwer Kubus
Ekipa ze Strzelec nadal tkwi w marazmie i zanosi się na trzęsienie ziemi. Tymczasem gospodarze wygrali pewnie i nastroje w Oleśnie są już niezłe, choć wciąż w zespole nie brakuje problemów.

Obie jedenastki spotkanie zaczęły mocno osłabione, ale w zestawieniu z małym zaangażowaniem gości zakończyło się ono pewną wygraną podopiecznych trenera Andrzeja Świerca. Pierwsze minuty były w wykonaniu obu ostrożne, gdyż stawka była spora. Szczęście uśmiechnęło się do miejscowych, gdyż już po 9. minutach objęli prowadzenie. Kożuchowski odważnie wpadł w pole karne, a rywale mu zbytnio nie przeszkadzali i Kukuczka nie miał szans na obronę.

Dopiero po pół godziny gry, a właściwie jej prób, kibice zobaczyli drugi strzał. Jainta zagrał przytomnie do wbiegającego z drugiej linii Brzenski, ale pomocnik OKS-u źle trafił i tylko podał do bramkarza. Przyjezdni byli w stanie wywalczyć tylko kilka rzutów rożnych i tuż przed przerwą nieoczekiwanie doprowadzili do remisu.

Zagraną wzdłuż bramki piłkę, piętą trącił Becella, a ta trafiła do Korchuta, który nie mógł się pomylić. Gol nie ożywił przyjezdnych i nie poderwał do walki. Być może dlatego, że tuż po wznowieniu groźnie uderzył Pietrzak, a chwilę później Kożuchowski dośrodkował, a Brzenska mierzonym strzałem zdobył gola na 2-1.
Od tego momentu grali głównie piłkarze z Olesna i błyskawicznie przesądzili o swoim końcowym sukcesie. Po zagraniu Wojciecha Popczyka po raz drugi do siatki trafił Kożuchowski. Była 58. minuta. Potem spudłowali jeszcze Popczyk i Jainta, a uderzenie Czechowicza ładnie obronił Kukuczka. Bezradny był w 83. minucie kiedy Bejm dograł do Brzenski, a ten z bliska ustalił wynik spotkania.

OKS Olesno - Piast Strzelce Opolskie 4-1 (1-1)
1-0 Kożuchowski - 9., 1-1 Korchut - 43., 2-1 Brzenska - 51., 3-1 Kożuchowski - 58., 4-1 Brzenska - 83.
Olesno: Kościelny- Bejm, Czechowicz, Romanowski, Kubacki - Popczyk (74. Górski), Pietrzak (59. Kopel), Jainta, Brzenska - Kożuchowski. Trener Andrzej Świerc.
Piast: Kukuczka - Jaremko, J. Kozołup, Becella, Fesser - Glinka, Korchut, Sznajdrzyk (81. Klencz), Job, Weiss (76. Datko) - Kurzeja. Trener Piotr Michoń.