Piłka ręczna. Z tarczą tylko ASPR Zawadzkie

Oliwer Kubus
Łukasz Płonka z ASPR zdobył aż 14 bramek.
Łukasz Płonka z ASPR zdobył aż 14 bramek. Oliwer Kubus
Z trzech naszych zespołów rywalizujących w II lidze mężczyzn wygrała tylko jedna.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli szczypiorniści z Zawadzkiego, którzy pokonali u siebie rezerwy ekstraklasowego Zagłębia Lubin. Goście przyjechali na ten mecz wzmocnieni czterema zawodnikami występującymi na co dzień w najwyższej klasie rozgrywkowej, więc ta wygrana jest tym bardziej cenna.
Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a wynik oscylował wokół remisu. Kluczowy dla losów meczu był fragment między 35., a 43. min. Wówczas to nasz zespół zdobył siedem goli z rzędu i ze stanu 20-22 doprowadził do 27-22. Klasę pokazał Płonka, który zdobył 14 bramek.

ASPR Zawadzkie - Zagłebie II Lubin 35-30 (18-19)
ASPR: Donosewicz, Puszkar - Kulej 2, Kubillas, Krygowski 2, Zagórowicz 1, Kalisz 4, M. Morzyk 1, Szlensog, Skowroński, Całujek 4, Płonka 14, Kąpa 7. Trener Łukasz Morzyk.

Orlik Brzeg wysoko przegrał we Wrocławiu z AZS-em, który tak jak nasz zespół jest raczej słabszym w stawce. Już po pierwszej połowie brzeżanie przegrywali różnicą aż 12 goli, prezentując zatrważającą niemoc w ofensywie. Druga połowa była wyrównana, ale gospodarze wysoko prowadząc nie musieli już forsować tempa.
AZS Wrocław - Orlik Brzeg 32-19 (19-7)
Orlik: Sobczyk, Kania, Stypiński - Stanoszek 3, Było 3, Młotkowski, Białożyt 3, Betka 2, Potępa 2, Galar 2, Włodek, Pasierbek 1, Sendra, Kołodziejczyk 1, Krawczyk 1, Kurtyka 1. Trener Robert Karlikowski.

Po wyrównanym meczu drużyna z Komprachcic uległa z kolei dość mocnej ekipie z Obornik Śląskich, a główną przyczyną porażki była duża liczba prostych błędów naszych graczy. Szyki gospodarzom pokrzyżowała też kontuzja na początku drugiej odsłony bramkarza Tomasza Oleksyna, który do momentu jej doznania spisywał się bardzo dobrze.

OSiR Komprachcice - Bór Oborniki Śląskie 28-30 (12-14)OSiR: Oleksyn, Sitarski - K. Juros 8, Ungier 9, Marcyniuk 7, T. Juros, R. Bus, Tracz 1, D. Jendryca 1, Sękowski. Trener Bartłomiej Jasiówka.