I liga koszykarzy: Stal Ostrów - Pogoń Prudnik 96:67

Z piłką zawodnik prudnickiej drużyny Kacper Stalicki.
Z piłką zawodnik prudnickiej drużyny Kacper Stalicki. Oliwer Kubus/archiwum
Nasz zespół przegrał bardzo wysoko głównie wskutek fatalnej postawy w ostatniej kwarcie.

Po 30 minutach gospodarze prowadzili różnicą 10 punktów i to w pełni oddawało przebieg wydarzeń na parkiecie. Stal była lepsza, ale nasza drużyna spisywała się dzielnie i stawiała dość zacięty opór.

- Ostatnia kwarta była w naszym wykonaniu dramatycznie słaba - stwierdził szkoleniowiec Pogoni Tomasz Michalak. - Szkoda, bo mocno zamazała ona obraz tego meczu, w którym z silnym rywalem spisywaliśmy się całkiem przyzwoicie. Oczywiście przeciwnicy byli lepsi, grali na bardzo wysokim procencie skuteczności i tak naprawdę o zwycięstwie ciężko było myśleć. Gdyby jednak skończyło się 10, może 15 punktami dla gospodarzy moglibyśmy być w miarę zadowoleni. Niestety w ostatniej kwarcie zespół praktycznie stał na boisku.

Pogoń ustępowała mającym ekstraklasowe ambicje przeciwnikom praktycznie w każdym elemencie gry. Gospodarze aż 12 razy trafili za trzy punkty na 19 oddanych rzutów, co jest znakomitym wynikiem. Nasi gracze też zanotowali dużą ilość celnych "trójek" - osiem, ale tych prób mieli aż 28. Ostrowianie panowali też na tablicach. Zanotowali 36 zbiórek - o 11 więcej niż prudniczanie.

Pogoń tylko przez chwilę w tym spotkaniu prowadziła. W 6. min było 11:8 dla niej, ale miejscowi szybko odrobili straty i po 10 minutach już wyraźnie prowadzili. Dobra gra naszych koszykarzy między 15. a 20. min, kiedy odrobili aż 11 z 17 punktów straty pozwalała mieć nadzieję na korzystny wynik. Jeszcze w 27. min było tylko 52:47 dla Stali, ale kolejne fragmenty należały już do faworyzowanych gospodarzy.
Stal Ostrów - Pogoń Prudnik 96:67 (25:15, 17:21, 23:19, 31:12)
Stal: Ochońko 10, Adamczewski 14 (4x3), Mroczek-Truskowski 4, Pisarczyk 19 (4x3), Żurawski 6 - Spała 2, Andrzejewski 15 (1x3), Milczyński 3 (1x3), Olejnik, Zębski 12 (1x3), Sirijatowicz 11 (1x3). Trener Mikołaj Czaja.
Pogoń: Chmielarz 14, Grygiel 16 (2x3),Stalicki 11 (2x3), Madziar 10 (2x3), Cichoń 4 - Pawłowski 2, Bolibrzuch, Bodziński 5 (1x3), Krawiec, Leszczyński 5 (1x3). Trener Tomasz Michalak.
Sędziowali: Piotr Kustosz (Gdynia); Paweł Krawczyk (Gdynia); Maciej Dębowski (Szczecin); Widzów 500.