Saltex 4 liga: Orzeł Źlinice - Victoria Chróścice 0-2

Marcin Rogowski był pierwszoplanową postacią meczu.
Marcin Rogowski był pierwszoplanową postacią meczu. Sławomir Jakubowski
Trwa niemoc zespołu ze Źlinic.

Piłkarze Orła na zwycięstwo czekają od 30 sierpnia. Poczekają jeszcze długo jeśli nie poprawią skuteczności pod bramką przeciwników.

W pierwszej odsłonie meczu z ekipą z Chróścic wypracowali sobie pięć dogodnych okazji strzeleckich. Syldorf, Balewicz, Steczek, Szpon i Churas nie potrafili jednak zmusić Szarka do kapitulacji. Churas na początku drugiej odsłony meczu wręcz musiał wykorzystać dokładne podanie Syldorfa. Fatalnie jednak spudłował z bliska.

- Jak się nie trafia w takich sytuacjach jakie mieliśmy, to trudno liczyć na jakąkolwiek zdobycz punktową - stwierdził ze smutkiem szkoleniowiec Orła Krzysztof Job. - W drugiej połowie graliśmy z każdą minutą coraz gorzej. Opadliśmy z sił i goście w pełni to wykorzystali.

Postrach w szeregach gospodarzy siał głównie Rogowski, który był pierwszoplanową postacią spotkania. Miał trzy okazje do zdobycia gola i jedną wykorzystał. W 76. min Niemczyk zagrał za plecy obrońców Orła, a "Rogi" ze spokojem pokonał Sochackiego. W samej końcówce Damian Kołodziej dobił źliniczan. Wykorzystał on błąd Danieluka i pomknął na bramkę gospodarzy niemal od połowy boiska.

- W Źlinicach gra się ciężko, więc nasza taktyka nie mogła być skomplikowana - opisywał trener Victorii Bogdan Kowalczyk. - Mieliśmy prostymi środkami przedostawać się pod bramkę rywali, głównie po długich podaniach. Tak padł gol na 1-0. Cieszą trzy punkty i bardzo dobra gra w defensywie w drugiej połowie.
Orzeł Źlinice - Victoria Chróścice 0-2 (0-0)
0-1 Rogowski - 76., 0-2 D. Kołodziej - 90.
Orzeł: Sochacki - Szpon, Danieluk, Ciach, Mrocheń (70. Młyńczak) - Malinowski, Syldorf, Churas, Steczek (76. Kowalczyk), Balewicz (46. M. Piechaczek) - Werner. Trener Krzysztof Job.
Victoria: Szarek - Węgrzyn, Szwed, Jacek, Staszewski - Borosz (75. Pawlak), Zięba, Rogowski, Tuński (90. P. Kołodziej) - D. Kołodziej (90. D. Turek), Doliński (71. Niemczyk). Trener Bogdan Kowalczyk.
Sędziował Łukasz Kulesa (Kędzierzyn-Koźle). Żółte kartki: Ciach, Malinowski - Węgrzyn, Jacek, Borosz. Widzów 100.