3 liga piłkarska: Swornica Czarnowąsy - Górnik Wesoła 1-1

Marcel Surowiak, obrońca Swornicy.
Marcel Surowiak, obrońca Swornicy. Sławomir Jakubowski
Po remisie w bardzo ważnym meczu piłkarze z Czarnowąsów nie ukrywali niedosytu. Przegrywali jednak 0-1 i mecz kończyli w dziesięciu.

Zespół Swornicy przystąpił do tego bardzo ważnego pojedynku poważnie osłabiony. Żółte kartki i dolegliwości zdrowotne wyeliminowały z gry Filipa Sikorskiego, Michała Bednarskiego i Bartosza Brzozowskiego. Na domiar złego od 56. minuty gospodarze musieli grać w dziesiątkę. Grzegorz Benedyk ukarany został czerwoną kartką.

W pierwszej połowie Swornica kontrolowała sytuację na placu gry, była zespołem lepszym. Nie zraziła się utratą bramki, którą sędzia uznał, mimo iż - jak utrzymywał będący najbliżej Marcel Surowiak - piłka nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej.

Dziesięć minut po stracie gola miejscowi udokumentowaliśmy swoją dobrą grę składną akcją, na którą złożył się strzał Pawła Słoneckiego w poprzeczkę i dobitka Wojciecha Scisły

Druga połowa rozpoczęła się obustronnymi akcjami ofensywnymi, które zapowiadały wielkie emocje. Gospodarze próbowali narzucić swoje warunki gry, ale niestety czerwona kartka Benedyka ułatwiła zadanie gościom.
Swornica Czarnowąsy - Górnik Wesoła Mysłowice 1-1 (1-1)
0-1 Sarzała - 14., 1-1 Scisło - 24.
Swornica: Stodoła - Słonecki, Szampera, Surowiak, Szynklarz - Benedyk (56. min), Suchecki, Bienias (84. Tęczar), Jędrzejczyk - Scisło, Jaworski (75. Filla). Trener Wojciech Scisło.
Górnik: Matras - Tuleja, Kania, Moskal, Lesik (88. Kuciel) - Szumilas, Grzech (68. Cieszyński), Sarzała, Jaskiernia - CzaplaI, Siwek. Trener Sebastian Golda.
Sędziował Sebastian Grzebski (Opole); Widzów 20.
Żółte kartki: Surowiak, Benedyk, Bienias, Jędrzejczyk, Suchecki - Czapla, Grzech, Lesik. Czerwona kartka: Benedyk (56. druga żółta)