Saltex 4 liga: Mechnice - Po-Ra-Wie Większyce 0-5

Adam makowski (w środku) zaliczył cztery asysty.
Adam makowski (w środku) zaliczył cztery asysty. Sławomir Jakubowski
W spotkaniu bardzo dobrze radzących sobie beniaminków każdy scenariusz wydawał się możliwy, ale tak wysoka wygrana jednego z nich to jednak niespodzianka.

Zespół z Większyc zaprezentował się bardzo dobrze, a przede wszystkim skutecznie, a tymczasem gospodarzom zabrakło pomysłu i jakby determinacji w poczynaniach na boisku. Już w 6. minucie stracili oni gola i nie potrafili na to odpowiednio zareagować. Starali się z pewnością, ale efekt był mizerny.

Na pierwszego gola zapracowali sobie miejscowi sami, gdyż podali piłkę Makowskiemu, ten zagrał do S. Stachury, a napastnik Po-Ra-Wia uderzył po krótkim rogu obok bramkarza. 60 sekund później mogło być po "zawodach". Z dystansu uderzył Siodlaczek, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Kolejnej szansy goście już nie zmarnowali.

Znów podającym był Makowski, a w pełnym biegu strzelił z 11 metra Gorzkowski. I znów sytuacja się powtórzyła, gdyż w ciągu minuty Po-Ra-Wie miało kolejną okazję. Tym razem zakończyła się trafieniem . Po składnej i szybkiej akcji tradycyjnie tego dnia asystował Makowski, a do siatki piłkę skierował Łebkowski.

W 33. minucie najlepszą okazję miały Mechnice, a po wymianie z Greinertem Kampa trafił w poprzeczkę. Ten sam duet rozmiary porażki powinien zmniejszyć w 44. min, ale Kampa zachował się samolubnie i uderzył obok słupka, podczas gdy Greinert stał przed pustą bramką.

Po przerwie inicjatywa należała do przyjezdnych, a miejscowi przeprowadzili jedną dobrą akcję. W 75. minucie, kiedy przegrywali już 0-5, uderzył Zwoliński, jednak w słupek. Wcześniej hat tricka skompletował Gorzkowski. Najpierw trafił głową po rzucie rożnym wykonywanym przez Łebkowskiego, a potem po czwartej asyście Makowskiego, uprzedził wychodzącego bramkarza i posłał piłkę obok niego.

Mechnice - Po-Ra-Wie Większyce 0-5 (0-3)
0-1 S. Stachura - 6., 0-2 Gorzkowski - 26., 0-3 Łebkowski - 27., 0-4 Gorzkowski - 52., 0-5 Gorzkowski - 68.
Mechnice: K. Zyla - Tudyka, Stotko, Kaliński, Kurpierz (75. Prymula) - A. Zyla (46. Polok) , Zwoliński, Gajda, Szopa (46. Kubat) - Greinert, Kampa. Trener Krystian Golec.
Po-Ra-Wie: Kopiczko - Sobczyk (81. Blaucik), Rypa, Jośko (81. Pazurek) - Samborski (76. Stefanides), Gorzkowski, Łebkowski, Siodlaczek Makowski - Szafarczyk (88. Kaboth), S. Stachura. Trener Leszek Jędraszczyk.