Olimp Grodków wygrał w Tarnowie 29-27

Łukasz Gradowski i Tomasz Wasilewicz mogli sobie pogratulować.
Łukasz Gradowski i Tomasz Wasilewicz mogli sobie pogratulować. Oliwer Kubius
Choć nasi piłkarze ręczni prowadzili już ośmioma bramkami, to pozwolił rywalowi na pościg. Na szczęście obyło się bez konsekwencji. Olimp jest czwarty w tabeli.

Na parkiecie w Tarnowie dominowała walka i nieustępliwość, a w tym elemencie grodkowianie okazali się lepsi. Bramkę przewagi Olimp miał po pierwszym rzucie Tomasza Biernata. Po dobrej akcji w obronie i rzucie ze skrzydła Marcina Biernata wzrosła ona do dwóch trafień (6-4).

Dystans powiększył po rzucie karnym Michał Piech, trafiając na 14-11, a wcześniej dwoma udanymi interwencjami popisał się Łukasz Romatowski. Skuteczna gra Marcina Biernata i Sebastiana Kolanki pozwoliły objąć prowadzenie czterema bramkami (18-14), a ostatni rzut Łukasza Gradowskiego przed przerwą obronił bramkarz.

Druga połowa zaczęła się lepiej dla gości, choć tarnowianie zdobyli pierwszą bramkę. Do stanu 21-16 doprowadził bezbłędny z siedmiu metrów Piech, a przechwycie nie pomylił się w sytuacji sam na sam Marcin Biernat. Gospodarze starali się zmienić coś w czasie czasu na żądanie, ale dobrze dysponowany Romatowski nie dawał rywalom wielu nadziei. Co więcej nie mylił się Gradowski, który trafiał jak na zawołanie.

W ostatnich dziesięciu minutach grodkowianie stracili chyba koncentrację. Zaczęły się pojawiać błędy, złe rzuty i straty. Dwa karne obronił Tomasz Wasilewicz, a rywale choć zdobyli cztery ostatnie bramki w meczu, to nie byli w stanie zniwelować strat. Olimp wygrał więc 29-27.

SPR Tarnów - Olimp Grodków 27-29 (14-18)
Tarnów: Szostak, Nowak, Barnaś - Niemiec, Dutka 4, Szatko 6, Jewuła 2, Grzesik 1, Karwowski 6, Nowak 6, Kubisztal 1, Gabica, Kowalik 1, Wajda, Sokół, Ciochoń. Trener Marcin Bożek.
Olimp: Romatowski, Wasilewicz, Łągiewka - Górny, Kolanko 3, Świerczyński, Żubrowski 3, M. Biernat 6, Maciejewski 1, T. Biernat 2, P. Biernat 1, Gradowski 8, Bujak 2, Ogorzelec, Piech 3, Urban. Trener Piotr Mieszkowski
Sędziowali Paweł Podsiadło i Adam Świostek (Radom).
Kary: Tarnów - 10 min; Olimp - 14 min.