Saltex 4 liga: Piast Strzelce Opolskie - Pogoń Prudnik 0-5

Napastnik Pogoni Prudnik Marcin Rudzki.
Napastnik Pogoni Prudnik Marcin Rudzki. Sławomir Jakubowski
Przez godzinę niewiele zapowiadało, że gospodarze dostaną tak potężne "lanie". Po tym jak stracili bramkarza Popandę prudniczanie zaaplikowali im cztery gole.

Wątpliwą przyjemność wyciągania piłki z siatki miał Fesser, który z konieczności musiał stanąć między słupkami, po tym jak interweniujący Popanda faulował Surmę, a sędzia uznał, że przewinienie kwalifikuje się od razu na czerwoną kartkę. Dodatkowo Pogoń "dostała" rzut karny.

Z niego na 2-0 podwyższył Rudzki, który sześć minut wcześniej otworzył wynik spotkania po szybkiej kontrze. Zainicjował ją jednak miejscowy - Sznajdrzyk, który podał do rywala, a ten zagrał błyskawicznie za plecy obrońców i Rudzki się nie pomylił.

Grający w osłabieniu strzelczanie nie murowali dostępu do bramki za wszelką cenę, a przez to wystawiali się na kolejne ciosy. W efekcie goście wychodzili trzech na bramkarza lub obrońcę i zdobyli jeszcze trzy bramki. Co ciekawe wszystko zajęło im ledwie 20 minut.
Pierwsza połowa była tymczasem wyrównana, choć lekką przewagę mieli przyjezdni. Okazji w tym fragmencie jednak było niewiele, ale dwie powinny zakończyć się golami. Jako pierwszy szansę miał Korchut. Napastnik Piasta zgubił obrońcę i uderzył, ale w słupek. Była 32. minuta, a trzy minuty później identyczny finał miała akcja z drugiej strony boiska, a pechowcem okazał się Surma.

Piast Strzelce Opolskie - Pogoń Prudnik 0-5 (0-0)
0-1 Rudzki - 54., 0-2 Rudzki - 60. (karny), 0-3 Surma - 64., 0-4 Rudzki - 68., 0-5 Forma - 73.
Piast:Popanda - Jaremko, Becella, Michoń, Fesser - Głuszek, Glinka, Sznajdrzyk, Klencz, Korchut - D. Kukuczka (73. Janocha). Trener Piotr Michoń.
Pogoń: Roskosz - Rysz, Wicher (22. Borowicz), Rewucki, Gościej (70. Bogucki) - Pogoda, Wójtowicz, Scholz, Forma - Rudzki, Surma. Trener Dariusz Przybylski.