Saltex IV liga: Racławia Racławice Śląskie - Polonia Głubczyce 4-0

W Racławicach zapanowała prawdziwa euforia.
W Racławicach zapanowała prawdziwa euforia. Sławomir Jakubowski
W zaległym spotkaniu lider z Głubczyc został upokorzony i nie zmienia tego fakt, że atakował, ale zmarnował swoje okazje i kończył mecz w dziewiątkę, a mógł nawet w ósemkę.

Już pierwszy stały fragment gry Racławia zamieniła na gola. Z rzutu rożnego dośrodkował Pawłowski, Czerniak zgrał piłkę i T. Hajduk dopełnił formalności.

- Znam zespół Polonii i jej piłkarzy bardzo dobrze, więc udało się zaplanować odpowiednią strategię - ocenił Marek Malewicz, trener zwycięzców. - Sprawiliśmy dużą niespodziankę, ale to nie była przypadkowa wygrana. Potrafiliśmy sobie stworzyć kilka dobrych okazji i zachowaliśmy czyste konto. Rywal kończył mecz osłabiony, ale piłkarzy tracił jak prowadziliśmy 2-0.

Potem atakowali goście, ale dwa razy świetnie spisał się Kania, który w 17. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Milewskiego. Po strzale Kiklaisza wyręczyła go z kolei poprzeczka. Polonia grała atakiem pozycyjnym, ale na małym boisku wyraźnie ciężko było jej rozwinąć skrzydła, zwłaszcza że miejscowi mieli szczególne baczenie na Wanata.

Mimo to goście jeszcze trzykrotnie mogli zaskoczyć Kanię, ale ten był bardzo czujny i nie skapitulował choćby raz. Dłużni nie pozostawali gospodarze. Pojedynek sam na sam z Woźniakiem przegrał jednak T. Hajduk.
Po przerwie Racławia nie bronił się za wszelką cenę i wypunktowała lidera, który był bardzo pomocny. Najpierw Wiciak faulował bezpardonowo T. Hajduka i zobaczył czerwoną kartkę, a za chwilę napastnik Racławii po faulu Czarneckiego wykorzystał rzut karny.

Nie minęły dwie minuty, a do szatni powędrował Kiklaisz, a dodatkową karą było dośrodkowanie A. Zalewskiego i bramka głową T. Hajduka. Wynik ustalił pięknym strzałem z półwoleja Fedyn.

Racławia Racławice Śląskie - Polonia Głubczyce 4-0 (1-0)
1-0 T. Hajduk - 7., 2-0 T. Hajduk - 65. (karny), 3-0 T. Hajduk - 71., 4-0 Fedyn - 89.
Racławia: Kania - Strojny, J. Zalewski, Czerniak, Guzowski - Piela (78. Maciaszczyk), Pawłowski (80. Fedyn), A. Zalewski, D. Hajduk, Bielak (65. K. Reiwer) - T. Hajduk (86. Piecha). Trener Marek Malewicz
Polonia: Woźniak - Lenartowicz, Wiciak, Kiklaisz, Sobociński - Milewski, Wanat, Czarnecki, Rudziński (79. Kulesza), Kobylnik (74. Janicki) - Grek. Trener Marek Malewicz.
Sędziował Marcin Kochanek (Opole)
Żółte kartki: Pawłowski, D. Hajduk - Kiklaisz, Czarnecki. Czerwone kartki: Wiciak (61.), Kiklaisz (67., druga żółta). Widzów 450.