Opolska załoga dojechała do podium w swojej klasie

Redakcja
Kierowca Gracjan Grela z pilotem Martą Momot w hondzie civic podczas Rajdu Cieszyńskiego zajęli 2. miejsce w swojej klasie. Klubowe
Gracjan Grela z pilotem Martą Momot dobrym startem w Rajdzie Cieszyńska Barbórka zakończyli sezon w Rajdowym Pucharze Polski.

40 Rajd Cieszyńska Barbórka był ostatnią tegoroczną rundą Rajdowego Pucharu Polski. Co ciekawe był też ostatnim rajdem w historii RPP, ponieważ w przyszłym roku nie będzie już Pucharu Polski.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 60 załóg, które miały do pokonania 187 km asfaltowej trasy. Przygotowano na niej 6 odcinków specjalnych, a próby te liczyły w sumie 77 km.

Gracjan Grela i Marta Momot z Automobilklubu Opolskiego omal nie zakończyli rywalizacji już na 2 os-ie. Ich honda civic wypadła bowiem z trasy, ale na szczęście w pobliżu byli kibice, którzy pomogli wypchać auto.

Nasza załoga straciła tylko 40 sekund i mogła kontynuować walkę. Rajd ukończyła na 17. miejscu w klasyfikacji generalnej. W swojej klasie (IX, auta o pojemności do 1,6 ccm) opolanie uplasowali się na bardzo dobrym 2. miejscu i dzięki temu całoroczny cykl Rajdowego Pucharu Polski zakończyli na trzeciej pozycji w klasie.

Warto przypomnieć, że Grela umiejętności i doświadczenie zdobywał w amatorskich rajdach Kierowca Roku Opolszczyzny i wygrał dwie edycje tej imprezy.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej Rajdu Cieszyńskiego został były kierowca AOpolskiego Robert Halicki z pilotem Tomaszem Tkaczem jadący fiatem abarth 500. Wyprzedzili oni o 4,2 sek załogę Rafał Kręcioch - Kamil Heller (ABeskidzki) jadącą fordem fiesta. Trzecie miejsce zajął Hubert Palider z pilotem Mateuszem Fortuną (ARzeszowski) w hondzie civic type R, którzy jednocześnie zostali mistrzami Rajdowego Pucharu Polski w sezonie 2014.