Mistrz Polski lepszy od "Rolniczek"

Strzela Ilona Sotor.
Strzela Ilona Sotor. Oliwer Kubus
W pierwszym meczu ekstraligi kobiet RB Kocur Głogówek mimo ambitnej walki uległ głównemu faworytowi do złota AZS-owi Kraków 1-4.

Spotkanie w Głogówku było bardzo wyrównane szczególnie w pierwszej połowie, a nasze panie utrzymywały dobry bezbramkowy wynik. Druga połowa rozpoczęła się jednak fatalnie, gdyż po ledwie dwóch minutach rywalki z AZS-u zdobył bramkę. Niestety, po tej stracie nasz zespół zaczął grać zbyt nerwowo, a to pociągnęło za sobą proste błędy i stratę trzech goli w ciągu trzech minut.

Popularne "Rolniczki" nie powinny przegrać tak wysoko, gdyż krakowianki aż tak dużo lepsze nie były. Należy podkreślić, że miejscowe walczyły do końca i za sprawą Dubiel zdobyły honorową bramkę. W kolejnym meczu ligowym Opolanki zagrają 14 grudnia w Poznaniu, a mają tam wystąpić w znacznie silniejszym składzie. Brak kilku piłkarek choćby Agaty Sobkowicz, czy Marii Hadelko, był nadto widoczny na inaugurację.

RB Kocur Głogówek - AZS UJ Kraków 1-4 (0-0)
Bramki: Maziarz, Gruszka, Zapała, Bartosiewicz - Dubiel
RB Kocur: Miadzielec - Pawłowska, Sotor, Kasperska, Dubiel, Kołodziejska, Bielska, Duda, Kiersztajn, Kościelniak, Rudner.