Pływaczki Zrywu Opole polubiły 6. miejsce

Magdalena Sproska
Magdalena Sproska Sławomir Jakubowski
To były najlepsze lokaty naszych zawodników podczas Zimowych Mistrzostw Polski seniorów.

Na otwarcie zawodów w Ostrowcu Świętokorzyskim 6. miejsca wywalczyły zawodniczki Zrywu Opole: Magdalena Sproska i Aleksandra Tomala. Pierwsza z czasem 2.18,66 min w finale 200 m stylem zmiennym. W jej zasięgu była jednak tylko piąta zawodniczka, a do najlepszej Alicji Tórz (Juvenia Wrocław), która była blisko rekordu kraju, straciła 9 sek. W tej samej konkurencji 13. była Małgorzata Niedźwiecka (MMKS Kędzierzyn-Koźle). W finale 200 m stylem motylkowym jako szósta finiszowała Tomala. Od podium dzieliło ją 1,5 sek.

Trzeci finał wywalczyły Marta Greglak i Magdalena Samulik ze Zrywu. Płynęły na sprinterskim dystansie 50 m stylem klasycznym, zajmując odpowiednio 8. i 9. miejsce. Czwórka z Opola wystąpiła w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym. Ostatecznie finiszowała ona jako ósma w stawce.

Kolejne dni nie przyniosły lepszej pozycji niż szósta, ale kilka finałów Opolanie wywalczyli. Sporo można było sobie obiecywać zwłaszcza po starcie Tomali na 100 m motylkiem. Opolanka z najlepszym czasem (pokonała nawet Tórz) awansowała do finału, ale w nim popłynęła nieznacznie wolniej (uzyskała 1.01,62 min), a przyspieszyły rywalki. Ostatecznie Tomala zajęła 6. miejsce, a do podium brakło pół sekundy. Wygrała z wynikiem poniżej minuty Tórz.Nasza zawodniczka była poza tym ósma na 50 m motylkiem, uzyskując najlepszy swój czas w sezonie.
Szósta była też na 400 m stylem zmiennym Sproska, która przez część dystansu płynęła tuż za podium. Ostatecznie straciła do niego siedem sekund, a do mistrzyni kraju Tórz - 12. Jako ósma na 100 m "klasykiem" finiszowała Marta Greglak (Zryw), na dystansie 100 m stylem zmiennym 9. miejsce wywalczyła Małgorzata Niedźwiecka (MMKS Kędzierzyn Koźle.), a w finale B na 200 m motylkowym 18. lokatę zapewnił sobie jej klubowy kolega Remigiusz Grudziecki.

Wreszcie sztafeta Zrywu 4x 50 m stylem zmiennym (Tomala, Greglak, Samulik i Sproska) wywalczyła 6. miejsce, a na dystansie 4x100 zmiennym była... znów szósta.