II liga siatkarek: SMS II Szczyrk - SMS LO II Opole 0:3

Rozgrywająca opolskiego zespołu Marta Sikora.
Rozgrywająca opolskiego zespołu Marta Sikora. Sławomir Jakubowski/archiwum
Mecz trwał tylko godzinę.

Zawodniczki z Opola nie miały żadnych problemów z odniesieniem przekonującego zwycięstwa z ekipą Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku. Po wygranej wywalczonej w zaledwie 60 minut można jeszcze bardziej żałować porażki 0:3 w I rundzie z tym rywalem u siebie. Gdyby wówczas opolanki wygrały za trzy punkty kończyłyby rok na 1. pozycji w tabeli, a tak są wiceliderkami.

- Ważne, że po przegranej 1:3 w poprzednią sobotę w słabym stylu z AZS-em Gliwice u siebie, dziewczyny się podniosły i drugi mecz gładko wygrały - zaznaczał trener opolskiego zespołu Patryk Fogel. - Naszym zadaniem było wygrać bez straty seta i dziewczyny grając dobry mecz tego dokonały pokazując jednocześnie, że cały czas będą się liczyć w walce o 1. miejsce przed fazą play off.

Ostatnie w tym roku spotkanie naszej drużyny było mało emocjonujące, bo oba zespoły dzieliła różnica klasy. Trener Fogel mógł więc wpuścić do gry wszystkie zawodniczki włącznie z niedawno sprowadzoną Katarzyną Lisiecką, która w ten sposób zadebiutowała w naszej drużynie.

Zawodniczki "Dwójki" liderkami mogą zostać po pierwszej noworocznej kolejce, kiedy to na wyjeździe 10 stycznia zmierzą się z prowadzącymi w tabeli siatkarkami Sokoła Katowice. Być może tydzień przed tym meczem, żeby się lepiej do niego przygotować, opolanki pojadą na mocno obsadzony turniej towarzyski do Tarnowa.

SMS II Szczyrk - SMS LO II Opole 0:3 (-15, -12, -15)
SMS LO II: Sikora, Krupa, Grzechnik, Głodzińska, Gądek, Zich, Michalak (libero) - Stanossek, Wilk, Myjak, Kocemba, Lisiecka. Trener Patryk Fogel.