Od pomysłu do publikacji. Komplet potrzebnej wiedzy w pigułce

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Wiedza, którą można zdobyć na konferencji, jest obowiązkowa dla osób zainteresowanych publikowaniem i wydawaniem naukowych publikacji - mówi Bożena Ratajczak-Olszewska, dyrektor uczelnianej biblioteki, współorganizatorka konferencji.
Wiedza, którą można zdobyć na konferencji, jest obowiązkowa dla osób zainteresowanych publikowaniem i wydawaniem naukowych publikacji - mówi Bożena Ratajczak-Olszewska, dyrektor uczelnianej biblioteki, współorganizatorka konferencji. Paweł Stauffer
Międzynarodową konferencję na temat pisania i publikowania prac naukowych po raz drugi organizuje w Opolu Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa, 7-8 maja.

- To propozycja dla pracowników nauki zajmujących się publikowaniem, studentów nie tylko szkół wyższych o profilu medycznym, ale różnego typu uczelni oraz bibliotekarzy - wylicza prof. Donata Kurpas, redaktor naczelny czasopisma naukowego "Puls Uczelni", wydawanego przez PMWSZ, przewodnicząca komitetu naukowego i organizacyjnego konferencji.

Prelegentami podczas konferencji będą redaktorzy czasopism ze wskaźnikiem Impact Factor, a więc najbardziej prestiżowych periodyków naukowych, samodzielni pracownicy naukowi, którzy wiedzą, jak przygotować i poprowadzić projekt, aby zakończyć go publikacją, m.in. prof. Christos Lionis z Grecji, dr Jose Manuel Lopez-Abuin z Hiszpanii, prof. Dan Oren z Yale University w USA, dr Andrzej Szpakow z Białorusi oraz inni wybitni fachowcy zajmujący się promowaniem nauki.

Część wykładów będzie prowadzona w języku angielskim, ale uczestnicy otrzymają przetłumaczone materiały w języku polskim.
Dodatkowo w drugim dniu konferencji zaplanowano cztery równolegle prowadzone panele tematyczne dla wydawców, studentów, doktorantów, habilitantów i biblioteczny oraz indywidualne konsultacje.

Uczelnia przyjmuje zapisy chętnych do udziału w konferencji do 27 kwietnia. W tym roku jest on odpłatny (z wyjątkiem pracowników i studentów PMWSZ w Opolu), ale jak podkreśla prof. Donata Kurpas, cena jest bardzo atrakcyjna.

Wiceprzewodnicząca komitetu naukowego i przewodnicząca komitetu organizacyjnego konferencji Bożena Ratajczak-Olszewska dodaje, że wiedza, którą można na niej zdobyć jest obowiązkowa dla osób zainteresowanych publikowaniem i wydawaniem naukowych publikacji.

- Polska nauka dopasowuje się pod tym względem do standardów europejskich, a oferowana przez nas wiedza ciągle niedostatecznie jest upowszechniana na uczelniach - mówi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska