I liga koszykarzy: Pogoń Prudnik - Sokół Łańcut 63:82

Tomasz Nowakowski ( w białej koszulce) był najskuteczniejszym zawodnikiem wśród prudniczan. Sławomir Jakubowski
Goście obnażyli wszystkie braki prudniczan, a ich wygrana ani przez moment nie była zagrożona.

Pogoń dobrze rozpoczęła spotkanie z wiceliderem, zdobywając pierwsze cztery punkty. To było jednak wszystko na co było w tym dniu stać prudniczan, gdyż w 6 min ich zdobycz punktowa była w dalszym ciągu taka sama, rywal miał zaś na swoim koncie już 12 "oczek". Miejscowi popełniali proste błędy tracąc w łatwy sposób piłkę, prezentowali słabą skuteczność pod koszem, a ponadto przegrywali walkę na obydwu tablicach. Nic też dziwnego, że przewaga przyjezdnych szybko rosła i do przerwy wynosiła już 16 punktów. (25:41).
- W całej pierwszej połowie trafiliśmy jedynie siedem rzutów z gry - zżymał się rozgrywający Pogoni Adrian Lipowczyk. - Zanotowaliśmy niepotrzebne straty w ataku, a goście skutecznie nas kontrowali i szybko ustawili sobie mecz.

Żywiej serca miejscowym kibicom zabiły jedynie w 28 min, kiedy to po pięciu punktach z rzędu prudniczanie przegrywali 43:54. Nie poszli jednak za ciosem, a dwie minuty po przerwie wynik brzmiał 43:62 i było już w zasadzie po meczu. Wygrana przyjezdnych była przesądzona, przeciwnik był zdecydowanie lepszy, stąd też ostatnie 4-5 min toczyło się już bez większych emocji. Rzadko zdarza się, aby milczała prudnicka publiczność, która słynie z fanatycznego dopingu dla swoich pupili. Widząc jednak niemoc swoich zawodników, w sobotę prudniccy fani w ciszy raczyli się ostatnimi minutami tego mało emocjonującego pojedynku.
Pogoń Prudnik - Sokół Łańcut 63:82 (14:25, 11:16, 18:15, 20:26)

Pogoń: Chmielarz, Madziar 8 (1x3), Stalicki 12 (1x3), Nowakowski 16, Bodziński 13 - Pawłowski 5, Leszczyński 6, Lipowczyk 3 (1x3), Cichoń. Trener Tomasz Michalak

Sokół: Fortuna 6 (1x3), Kulikowski 21, Szpyrka 16 (2x3), Klima 2, Rduch 16 (2x3) - Pławucki 3 (1x3), Balawender, Czerwonka, Wrona 2, Pisarczyk 8 (2x3), Bręk 8 (2x3). Trener Dariusz Kaszowski

Sędziowali: Janusz Kiełbiński (Wrocław), Mirosław Wysocki Świdnica), Marcin Olejnik (Luboń).