Emocje skończyły się po kilku minutach

PE Gwardia Opole - Olimpia Piekary Śląskie 42-30 (23-12)
PE Gwardia Opole - Olimpia Piekary Śląskie 42-30 (23-12) Mariusz Matkowski
Gwardia Opole bez problemu pokonała Olimpię Piekary Śląskie 42-30, ale w "radosnej" końcówce zbyt łatwo traciła bramki, marnując swoje okazje.

Adam Malcher obronił pierwszy rzut rywala, a dokładniej Mariusza Kampysa. Z drugiej strony boiska kontry kończyli Rok Simic i Wojciech Knop i było 3-0. Kolejne dobre akcje w defensywie na bramki zamieniał Nenad Zeljic i po 12. minutach Gwardia prowadziła 10-3, a Zeljic miał więcej trafień na koncie niż wszyscy zawodnicy Olimpii razem wzięci.

W kolejnych minutach nie mylili się skrzydłowi, z biodra rzucił Zeljic i było 16-7, a gwardziści zmarnowali jeszcze trzy szanse po obronach brakarza i stratach rywala. Ale na wysokości zadania stawał Malcher broniąc rzut karny i ze skrzydła Michała Rosoła.

Pierwsza połowa jeszcze się nie skończyła, a ustawienie gospodarzy było już całkowicie inne niż na początku meczu. To jednak nie zaburzało wysokiego tempa, skutecznej obrony i pewnych trafień w ataku pozycyjnym i szybkim. Nasi zanotowali cztery bloki i do przerwy przesądzili o swojej wygranej.

Na przerwę schodzili bowiem prowadząc 23-12. Po niej na parkiecie pojawili się kolejni nowi gracze i choć pierwszą bramkę rzucił Wojciech parzonka, to po chwili kontrę wykończył Knop i w 39. minucie było już 30-16.
W ostatnim kwadransie nasi szczypiorniści zaczęli jednak notować proste straty, złe podania, nie trafili do bramki (sześć rzutów). W efekcie Rosół doprowadził do stanu 35-25 w 51. minucie. W końcówce indywidualną akcję sfinalizował jednak Bogumił Baran, a dwa razy z koła trafił Grzegorz Wojcieszek i opolanie wygrali bez zagrożenia, ale tylko 12 bramkami.

Gwardia: Malcher, Buchcic, Zając - Swat 6, Knop 5, Rumniak 7, Scepanovic 1,, Zeljic 7, Mokrzki 1, Jankowski 2, Całujek 2, Prokop 1, Baran 3, Simic 1, Lasoń 4, Wojcieszek 2. Trener Rafał Kuptel.
Olimpia: Kowalczyk, Zemelka - Parzonka 5, Smolin 5, Kurzawa 5, Chromy 2, Włoka 1, Fidyt 1, Cieniek 2, Rosół 3, Gogola 1, Kowalski 2, Miłek, Kempys 1, Tatz 2. Trener Sławomir Szenkel.
Sędziowali Kornelisz Habierski i Grzegorz Skrobak (Głogów). Kary: Gwardia6 min; Olimpia - 6 min. Widzów 700