I liga futsalu: GKS Tychy - Masita Berland Komprachcice 5-2

Maciej Miga (przy piłce), biegnący koło niego Andrzej Sapa oraz pozostali zawodnicy naszej drużyny musieli się pogodzić z porażką. Sławomir Jakubowski/archiwum
Po przegranym meczu nasi zawodnicy mieli spore pretensje do arbitrów.

Odnosiły się one zwłaszcza do sytuacji, kiedy w drugiej połowie grający trener naszego zespołu Marek Tracz za - zdaniem arbitrów - zbyt szybkie wznowienie gry dostał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Gospodarze grając w przewadze zdobyli gola na 3-1 i tej zaliczki już nie zmarnowali.

- Szkoda tej porażki - stwierdził trener Tracz. - Mieliśmy więcej z gry, ale za wrażenia artystyczne punktów się nie przyznaje. Czerwonej kartki dla mnie nie chce komentować. Odechciewa się grać w takich sytuacjach. To był kluczowy moment meczu, który niestety zdecydował o naszej porażce. Pozostał bardzo duży niesmak. Nie twierdzę, że zdobylibyśmy choćby punkt, gdyby nie ta kontrowersyjna sytuacja, ale ta kartka i stracony gol podcięły nam skrzydła.

Goście w pierwszej połowie trafili do siatki za sprawą Mateusza Miki, który wyrównał na 1-1. Na przerwę tyszanie schodzili jednak prowadząc 2-1. W 38. min drugiego gola zdobył Tomasz Rabanda, ale gospodarze mieli ich już wtedy pięć.

W samej końcówce z boiska wyleciał drugi z graczy komprachcickiej drużyny - Maciej Miga. Tak jak Tracz dostał on dwie żółte kartki.

GKS Tychy - Masita Berland Komprachcice 5-2 (2-1)
Bramki dla Masity: Mika (11.), Rabanda (38.)
Masita Berland: Skowronek - Rabanda, Karnatowski, Wedler, Nowosielski, Tracz, Mika, Sapa, Miga, Nesterów, Skrzypczyk. Trener Marek Tracz.

Wyniki 1. ligi futsalu: GKS Tychy - Masita Berland Komprachcice 5-2, Ekom Nowiny - Kamionka Mikołów 3-0, BSF Bochnia - Heiro Rzeszów 14-1, AZS Lublin - Marex Chorzów 6-3, Cuprum Polkowice - Solne Miasto Wieliczka 3-2, EBS Kielce - Nbit Gliwice 0-5 (walkower). Mecz awansem z 17. kolejki: Solne Miasto Wieliczka - Marex Chorzów 7-1.
1. Nbit Gliwice 16 43 82-32
2. Cuprum Polkowice 16 39 91-52
3. BSF Bochnia 16 33 96-66
4. Masita Berland 16 23 62-69
5. Solne Miasto Wieliczka 17 22 64-62
6. Ekom Nowiny 15 21 56-54
7. GKS Tychy 15 21 75-67
8. Marex Chorzów 16 20 45-56