Futsal. Kocur Głogówek wygrał i jest bliżej medalu

Bramkarka ekipy z Głogówka Marlena Miadzielec.
Bramkarka ekipy z Głogówka Marlena Miadzielec. Sławomir Jakubowski
Piłkarki z Głogówka zdobyły kolejne ważne punkty w ekstralidze, pokonując u siebie drużynę AZS-u UAM Poznań 4-1. Nasze dziewczyny umocniły się na pozycji wicelidera.

Pierwsze minuty spotkania upłynęły pod znakiem badania sił. Miejscowe operowały piłką, a przyjezdne ustawiły szczelną defensywę. Dopiero po kilku minutach Kocur znalazł na nią sposób i jego ataki nabierały rozpędu. Na pierwszą bramkę kibice licznie zgromadzeni w hali musieli czekać jednak aż 13 minut. Wówczas Emilia Pawłowska zagrała do Agaty Sobkowicz, a najlepsza snajperka rozgrywek, zdobyła prowadzenie. Mimo kolejnych świetnych sytuacji jakie miały nasze zawodniczki wynik do przerwy nie uległ zmianie, a główna w tym zasługa dobrze dysponowanej bramkarki z Poznania.

Po zmianie stron "Rolniczki" potrzebowały ledwie 60 sekund, aby podwyższyć. Znów Sobkowicz wykorzystała dokładne dogranie Pawłowskiej. W 24 minucie poznanianki stanęły przed pierwszą tak klarowną szansą na bramkę i zmniejszenie strat. W sytuacji sam na sam z rywalką bardzo dobrze spisała się jednak Marlena Miadzielec. Po niespełna pół godziny miejscowe przeprowadziły kolejną skuteczną akcję. Piłkę rozegrały Sobkowicz i Ilona Sotor, a ta druga doprowadziła do stanu 3-0.

W odpowiedzi rywalki oddały groźny strzał w okienko, ale nasza bramkarka znów była górą. Za chwilę oba zespoły miały na koncie po trzy faule i musiały bardzo uważać, aby nie "zarobić" rzutu karnego. W samej końcówce gola uderzeniem w samo okienko zdobyła Sobkowicz, wykorzystując daleki wyrzut Miadzielec. Za chwilę honorową bramkę dla akademiczek uzyskała Mariola Żyła.

Rolniczki po dobrej grze zdobyły kolejne trzy punkty, dzięki czemu nadal zajmują pozycję wicelidera. Do prowadzącego AZS-u UJ Kraków racą trzy punkty, ale mają jeden mecz mniej na koncie. Z kolei nad trzecim Golem Częstochowa mają trzy punkty przewagi, a nad czwartym
Medanem Gniezno - sześć. Już w najbliższą sobotę piłkarki z Głogówka zagrają kolejny mecz ligowy tym razem na wyjeździe w Katowicach ze znacznie odstającym od czołówki, ale ambitnym AZS-em.

RB Kocur Głogówek - AZS UAM Poznań 4-1 (1-0)
1-0 Sobkowicz - 13., 2-0 Sobkowicz - 22., 3-0 Sotor - 29., 4-0 Sobkowicz - 39., 4-1 Żyła - 39.
Kocur: Miadzielec Kołodziejka - Pawłowska, Sotor, Kasperska, Sobkowicz, Bielska, Dubiel, Hadelko, Rudner, Kościelniak, Kiersztajn, Globisz, Suchanek
AZS: Krajewska, Przybył - Sypniewska, Grzechowiak, Busza, Pawlik, Zielińska, Czech, Pawłowska, Olszańska, Fronczak, Żyła, Czudzińska, Grześkowiak.