Dżudo. Zawodniczki Gwardii Opole stoczyły tylko po jednej walce

Martyna Martynowicz
Martyna Martynowicz Sławomir Jakubowski
W Pradze i w Warszawie kobiety i mężczyźni rywalizowali w kolejnych turniejach zaliczanych do kwalifikacji olimpijskich Rio de Janeiro 2016.

Po bardzo udanych dla siebie poprzednich startach Martyna Martynowicz i Dominika Błach zanotowały krótki występ podczas turnieju European Judo Open, który odbył się w Pradze.

Zawodniczki Gwardii Opole miały spore nadzieje przed startem w Czechach, wszak w poprzednim starcie Martynowicz w kategorii 52 kg nieoczekiwanie zajęła 7. pozycję podczas turnieju European Open w austriackim Oberwarcie, gdzie rywalizowano o punkty do rankingu olimpijskiego. Nasza dżudoczka wówczas debiutowała w tej rangi imprezie i spisała się nadspodziewanie dobrze. Z Kolei Błach wywalczyła wcześniej w szwedzkim Helsingborgu brązowy medal w kategorii do 57 kg w Pucharze Europy seniorek.

Tym razem Martynowicz już w pierwszej swojej walce przegrała przez yuko z Niemką Marią Ertl, natomiast Błach nie sprostała na tym samym etapie rywalizacji Chince Yang Liu, która zwyciężyła przez ippon.
Lepiej spisały się inne biało-czerwone", a w kategorii +78kg Katarzyna Furmanek po raz kolejny w tym sezonie zajęła pierwsze miejsce, a brązowy medal wywalczyła Daria Pogorzelec (78 kg). W podobnym turnieju w Warszawie rywalizowali - bez udziału Opolan - mężczyźni. I znów zanotowaliśmy sukcesy. Złoty medal zdobył Maciej Sarnacki (+100 kg), a brązowe Jakub Kubieniec (81 kg) i Patryk Ciechomski (90 kg).

Już w najbliższy weekend Martynowicz i Błach wystąpią z kolei w pierwszym tegorocznym turnieju Pucharu Polski seniorów, który odbędzie się w Luboniu. W tych zawodach wystartują także trzej reprezentanci Klubu Judo AZS Opole: Jan Stolarek (kat. 73 kg), Maciej Tworzydło (81 kg) i Tomasz Szczepaniak (90 kg).
Tydzień później Stolarek oraz Stanisław Jesionek (AZS Opole, kat. 66 kg) mają zaplanowany udział w PP juniorów, na matach w Pile