Saltex 4 liga: Olimpia Lewin Brzeski - Po-Ra-Wie Większyce 1-3

Kamil Jakubczak zdobył dwie bramki.
Kamil Jakubczak zdobył dwie bramki. Sławomir Jakubowski
W pierwszej połowie mecz był wyrównany z lepszymi szansami gospodarzy. Potem przewaga zespołu z Większyc rosła i ją udokumentowali.

Pierwszą okazję dla zespołu wyżej notowanych gospodarzy miał Niemiec, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Nie pomylił się już w 16. min Maj. Pomocnik miejscowych odważnie wbiegł w pola karne między dwóch obrońców i skutecznie skończył swój rajd. Potem próbował jeszcze Niemiec, a dobry strzał Maja obronił bramkarz. Obie sytuacje miały miejsce już przy stanie 1-1, gdyż w 26. min doświadczony Chojnowski dobrze przyjął piłkę na 16 metrze, wymanewrował obrońcę i uderzył bardzo precyzyjnie.

- Rywal grał długą piłkę i to nas trochę zaskoczyło, ale na szczęście na jednym straconym golu skończyliśmy - powiedział Robert Latosik, opiekun Po-Ra-Wia. - Z każdą minutą jednak zyskiwaliśmy w oczach, a co ważniejsze dość szybko wyrównaliśmy, co było kluczowe.

Po przerwie przyjezdni zaczęli przejmować inicjatywę, a miejscowi spisywali się coraz gorzej, choć to oni pierwsi mogli pokusić się o prowadzenie. Dwie szanse zmarnował jednak Twardowski.
Ekipa z Większyc zaraz po gwizdku rozpoczynającym drugą część powinna już prowadzić. Rezerwowy Tracz znalazł się przed bramkarzem, który już leżał i wystarczyło podnieść tylko piłkę, by cieszyć się z gola. To się nie udało i napastnik gości trafił wprost w Dudzika. To co nie udało się koledzy bliska zrobił z dystansu Jakubczak. Dwa razy ładnie przymierzył i ustalił wynik na 3-1.

Olimpia Lewin Brzeski - Po-Ra-Wie Większyce 1-3 (1-1)
1-0 Maj - 16., 1-1 Chojnowski - 26., 1-2 Jakubczak - 72., 1-3 Jakubczak - 87.
Olimpia: Dudzik - Raś, Moczko, Stawecki, R.Tomaszewski - Starczukowski (68. Koziarski), Maj, Kiczuła, Niemiec (75. Wolny) - Witkowski (46. Marszałek), Hraca (46. Twardowski). Trener Rafał Tomaszewski.
Po-Ra-Wie: Bil - Gorzkowski, Kierdal, Rypa, Atroszko - Makowski, Chojnowski, Jakubczak, Siodlaczek (76. Blaucik), Łebkowski (61. K. Stachura) - Wolny (46. Tracz). Trener Robert Latosik.