Short track. Najmłodsi opolanie szybko jeździli

Dobiega końca sezon 2014/2015, a reprezentanci Polski ścigali się w zawodach o Puchar Europy juniorów, które rozegrane zostały w Obersdorfie.

Spisali się bardzo dobrze, zajmując czołowe lokaty, a wśród nich byli zawodnicy AZS-u Politechnika Opole. Mateusz Krzemiński był trzeci w wieloboju w rywalizacji juniorów D. Wiktoria Tkaczuk startowała w finałach tej kategorii wiekowej. Na 1000 m Tkaczuk zajęła 13. lokatę, a jej klubowy kolega i rówieśnik Krzemiński pojechał w finale B, który wygrał i zajął ostatecznie 7. pozycję

Tkaczuk wygrała z kolei swój półfinał na 500 m, a w decydującym biegu upadła i zajęła 4. pozycję
Krzemiński też się poprawił i zajął 3. pozycję ulegając nieznacznie Łotyszowi i Czechowi.
Wreszcie na 777 metrów Tkaczyk ukończyła finał i uzyskała 4 wynik, a Krzemiński znów był gorszy od Łotysza i tym razem Węgra, zajmując miejsce na trzecim stopniu podium.

W klasyfikacji wielobojowej opolanka zajęła wysokie 5 miejsce, a co najważniejsze na dwóch najkrótszych dystansach ustanowiła rekordy życiowe. Aktualnie najlepszy jej rezultat na 500 m to 49,007 sek, a na 777 m - 1.17,608 min.
Jej klubowy kolega ostatecznie w "generalce" wywalczył brązowy medal, dokładając do niego trzy "życiówki": na 500 m - 46,621 sek; na 777 m - 1.15,250 min i na 1000 m - 1.39,731 min.
W kategorii junior B akademiczka Anna Jasik zajęła z kolei na 1500 metrów 14. lokatę, była ósma na 500 m i dziesiąta na 1000 m. W wieloboju została sklasyfikowana 11 pozycji wśród 16 uczestniczek. Uzyskała też nowy rekord życiowy na 500 m - 47,362 sek.

Wśród najstarszych juniorek Polki spisały się bardzo dobrze na 1500 m. Nasza Oliwia Gawlica pojechała w finale i zajęła 4. lokatę, a Magdalena Warakomska z Juvenii Białystok była druga. Ta ostatnia powtórzyła wynik na 500 m, a Gawlica była ósma. Na "tysiącu" opolanka zajęła 7. lokatę, a "oczko" niżej była Warakomska, która w wieloboju zajęła 2. lokatę. Gawlicę sklasyfikowano zaś na 8. miejscu, a na 500 i 1000 m bardzo zbliżyła się do swoich najlepszych wyników.