Szydłowski grał debla i miksta

Piotr Krzyżanowski
W Lublinie trwają Mistrzostwa Europy juniorów w badmintonie. Na razie rywalizują drużyny mieszane, a następnie odbędzie się turniej indywidualny.

Do rywalizacji drużynowej przystąpili Polacy, wśród których znalazł się jeden przedstawiciel Technika Głubczyce - Przemysław Szydłowski. W sumie na starcie stanęły 34 ekipy narodowe, które podzielona na osiem grup eliminacyjnej. Awans do ćwierćfinału wywalczy zwycięzca każdej z nich, a biało-czerwoni są na dobrej drodze. Mają bowiem na koncie dwa zwycięstwa i o wszystkim zdecyduje sobotni mecz z Niemcami, którzy także są niepokonani.

Na otwarcie mistrzostw Polacy pokonali Litwę. Przy prowadzeniu 2-1 na korcie pojawił się nasz jedynak, który wystąpił w deblu z doskonale znanym sobie partnerem Mateuszem Biernacki. Pokonali oni w dwóch setach do 17 debel Renaldas Sileris - Laurynas Sparnauskis. Ostecznie Polacy wygrali mecz 4-1.

W drugim spotkaniu stosunku nasi juniorzy zwyciężyli 5-0 Islandię. Tym razem Szydłowski wystąpił w mikście z Magdaleną Świerczyńską. Potrzebowali oni 23. minut aby ograć 21-16 i 21-11 parę: Daniel Johannesson - Arna Karen Johannsdotter.

3 kwietnia zacznie się rywalizacja indywidualna.