Stal Nysa bliżej półfinału I ligi siatkówki

Oliwer Kubus
W pierwszym meczu I rundy play off nasz zespół pewnie pokonał uczniów ze Spały.

Siatkarze z Nysy na prośbę rywala już dziś rozpoczęli zmagania w pierwszej rundzie play off, a drugi mecz zagrają już we wtorek w Spale. Zespół z Nysy na spotkanie wyjeżdża już w poniedziałek, a patrząc na przebieg dzisiejszej rywalizacji mają dużą szansę zakończyć rywalizację, unikając trzeciego spotkania, zaplanowanego na 19 kwietnia.

W rundzie zasadniczej podopieczni trenera Janusza Bułkowskiego wygrali dwa razy po zaciętych spotkaniach i 3:2 i za każdym razem musieli odrabiać straty. W pierwszym meczu siebie przegrywali nawet 0:2, a SMS był rewelacją rozgrywek.

Kolejnej wizyty w Nysie uczniowie ze Spały nie będą dobrze wspominać, gdyż nasz zespół był stroną zdecydowanie lepszą. Być może na postawę SMS wpływ ma fakt, że jej zawodnicy są mocnym treningu, gdyż w czwartej wylatują do Turcji na Mistrzostwa Europy kadetów. To jednak nie zmartwienie nysan.

Ci od pierwszej piłki przeważali nad rywalem, a dobra - to taktyczna to mocna - zagrywka i stabilne przyjęcie determinowały grę po obu stronach siatki. Gospodarze co chwila popisywali się skutecznymi blokami i kończyli kontry. W pierwszym secie wypracowali cztery punkty przewagi i nie pozwolili gościom wrócić do gry.

Jedynie w drugim secie trwała wyrównana walka, choć to Stal cały czas utrzymywała co najmniej dwa punkty przewagi. Po ataku Piotrowskiego prowadziła 11:8, po własnym błędzie 15:13, a za chwilę po bloku 20:18. Nic się już nie zmieniło.

Za to w trzecim secie nasi zdemolowali rywala. Seria serwisów i bloków pozwoliła im systematycznie powiększać przewagę. Było więc 17:9, 22:10 i ostatecznie 25:14.
- Zagraliśmy bardzo skutecznie i konsekwentnie i widać, że coś dobrego się rodzi, bo to kolejny bardzo dobry występ - powiedział Jacek Makowski, wiceprezes Stali. - Wszystko funkcjonowało co najmniej dobrze i stąd łatwa wygrana. - Chcemy zakończyć tę fazę we wtorek i czekać na półfinałowego rywala.

Stal AZS PWSZ Nysa - SMS Spała 3:0 (19, 22, 14)
Stal: Szczurek, D. Bułkowski, Nożewski, Piotrowski, Długosz, Kalembka, Biniek (libero). Trener Janusz Bułkowski.