Zapasy. Mocna stawka, a w niej namysłowianka

Klubowe
Alicja Czyżowicz (z prawej).
Alicja Czyżowicz (z prawej). Klubowe
Alicja Czyżowicz, reprezentantka Orła Namysłów, wywalczyła brązowy medal mocno obsadzonego międzynarodowego turnieju na Łotwie.

W Rydze do rywalizacji przystąpiły juniorki do lat 20, a stawka była bardzo wymagająca. Startowało bowiem 12 drużyn narodowych i ekipy klubowe z Łotwy. W reprezentacji Polski zaprezentowała się będąca jeszcze juniorką młodszą, 17-letnia Alicja Czyżowicz.

Zawodniczka Orła Namysłów bardzo dobrze spisała się w kategorii do 52 kg, zdobywając brązowy medal. Nasza zawodniczka kolejno pokonała na punkty reprezentantkę NIemiec, a następnie koleżankę z kadry - Natalię Szumną z Suplesu Kraśnik. W półfinale przegrała przed czasem z zawodniczką z Uzbekistanu, a w walce o 3. miejsce zwyciężyła na punkty 7-1 kolejną koleżankę z kadry i aktualną mistrzynię Polski juniorek do lat 20 - Marię Świeczak z Gryfu Chełm.

- Ala szykuje się do tegorocznych mistrzostw Europy i świata w grupie zawodniczek do lat 17 - informuje klubowy trener naszej zawodniczki Krzysztof Pawlak (w Orle zawodników szkoli także Marcin Marcinkiewicz - od red.). - Jej start dobrze rokuje na kolejne tegoroczne zawody.
W punktacji drużynowej Polska zajęła 3. miejsce za Kazachstanem i Białorusią.
Warto dodać, że podczas turnieju, ale w grupie zawodników do lat 20 w stylu wolnym, srebrny medal w kat. do 66 kg zdobył reprezentujący Niemcy Dawid Wolny, który w Polsce broni barw namysłowskiego klubu.