Puchar Tymbarku. Sukces Olesna, Białej Nyskiej, Krapkowic i Opola [zdjęcia]

Jarosław Staśkiewicz
Dziewczęta i chłopcy przez dwa dni rywalizowali na stadionie w Brzegu.
Dziewczęta i chłopcy przez dwa dni rywalizowali na stadionie w Brzegu. Jarosław Staśkiewicz
W wojewódzkich finałach rozgrywek "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" walczyło ponad 50 zespołów z całego regionu. Najlepsze zespoły pojadą do Warszawy.

Turnieje finałowe rozgrywano na stadionie w Brzegu w piątek i sobotę, na ośmiu specjalnie przygotowanych boiskach.

Wśród piłkarzy najmłodszych - do lat 8 - świetnie zaprezentowały się zespoły z Olesna: UKS Akademia Piłkarska tryumfowała wśród chłopców, a drużyna PSP nr 2 zwyciężyła wśród dziewcząt.

- Nie spodziewałem się zwycięstwa w dwóch kategoriach, a szczególnie wygranej wśród dziewczynek, bo z nimi trenujemy od niedawna - podkreślał Zbigniew Bienias, szkoleniowiec obu zespołów.

- Traktujemy to jednak ciągle jako zabawę i najważniejsze, żeby dzieci czerpały z tego radość. A tutaj dodatkowo ucieszyły się z bardzo dobrego sprzętu sportowego, który za zwycięstwo dostał każdy zawodnik - dodawał.

W kategorii do lat 10 pierwsze miejsce wśród chłopców wywalczyła ekipa PSP nr 5 w Krapkowicach, która w finale pewnie pokonała zespół z Grodkowa. - Rok temu przyjechaliśmy na finały po naukę i teraz to zaprocentowało - cieszył się trener Adam Czyż.

Finały zakończyły się też sukcesem dla dziewcząt z Białej Nyskiej. Zarówno w kategorii do lat 10 jak i do lat 12 tamtejszy UKS zajął pierwsze miejsce i może już przygotowywać się na wyjazd do stolicy. Wśród najstarszych chłopców zwyciężyło Rodło Opole.

Turniej finałowy z udziałem najlepszych zespołów z całego kraju rozpocznie się 29 kwietnia - będą w nim rywalizowały tylko zespoły w kategoriach U-10 i U-12.