Gwardia z kompletem zwycięstw w Opolu

Nenad Zeljic zdobył siedem bramek.
Nenad Zeljic zdobył siedem bramek. Sławomir Jakubowski
Nasz zespół bez najmniejszych kłopotów pokonał walczący o byt ŚKPRŚwidnica 31-16. Za tydzień gwardziści chcą wygrać ostatni mecz w 1 lidze.

Pierwsze dziesięć minut rozwiało jakiekolwiek nadzieje gości, którzy prawdę mówić w ogóle nie mieli ich prawa mieć. W tym czasie pięć skutecznych interwencji w bramce zanotował Malcher i po kontrze Trojanowskiego opolanie wygrywali 4-0. W kolejnych minutach sposób na "Jogiego" znaleźli byli jego klubowi koledzy Ciosek i Kłoda, ale ich partnerzy pudłowali i po kontrze Prokopa było 9-4.

Mimo trzech interwencji Potockiego strata gości nie zmniejszyła się, bo cztery kolejne piłki odbił Malcher. Nasi podwyższyli na 16-6 po pół godziny.
- Wygraliśmy łatwo, dobrze broniliśmy i to raczej była formalność, bo rywal nie miał atutów w ataku - przyznał Mateusz Jankowski.
Po przerwie świdniczanie zmniejszali dwa razy stratę do ośmiu goli, ale jak zaczął bronić Buchcic, to Knop i Swat w szybkim ataku doprowadzili do stanu 25-13. Za chwilę Lasoń trafił do siatki niczym Siódmiak rzutem przez całe boisko i było 27-14. W końcówce gospodarze aż pięć razy nie znaleźli sposobu na Bajkiewicza, ale i tak wygrali 31-16, a trzy piękne i celne rzuty oddał żegnający się, podobnie kilku innych graczy, z Opolem - Scepanovic.

PEGwardia Opole - ŚKPRŚwidnica 31-16 (16-6)
Gwardia: Malcher, Buchcic, Zając - Swat 3, Trojanowski 4, Knop 1, Rumniak 1, Scepanovic 4, Zeljic 7, Mokrzki 2, Jankowski 2, Prokop 2, Baran, Simic 2, Lasoń 3, Stańko. Trener Rafał Kuptel.
ŚKPR: Potocki, Bajkiewicz, Dębowczyk - Misiejuk, Węcek, Ciosek 4, Piędziak 3, Bieżyński 1, Chaber, K. Rogaczewski 4, Motylewski, Krzaczyński 2, Pułka 1, P. Rogaczewski, Kłoda 1, Dębowczyk. Trener Grzegorz Gowin.
Sędziowali Michał Boczek (Piekary Śląskie) i Olgierd Sikora (Chorzów). Kary: Gwardia - 4 min; ŚKPR - 12 min. Widzów 600.