Koszykarscy juniorzy Smyka Prudnik na miejscach 9-12 w kraju

Michał Krawiec zdobył w prudnickim turnieju półfinałowym najwięcej punktów dla zespołu Smyka. Sławomir Jakubowski
Nie udało się naszym koszykarzom awansować do grona ośmiu najlepszych drużyn w Polsce w kategorii do lat 18.

Już po dwóch dniach odbywającego się w prudnickiej hali turnieju półfinałowego było wiadome, że podopieczni trenera Marcina Łakisa nie mają szans na zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc i awans do turnieju finałowego.

Nasi zawodnicy przegrali bowiem z Polonią Warszawa 62:71 (18:15, 14:25, 13:19, 17:12) i bardzo wysoko z WKK Wrocław 36:80 (12:27, 8:12, 10:27, 6:14). To właśnie te dwa zespoły uzyskały awans do turnieju finałowego, a niedzielny mecz Smyka z Asseco Gdynia decydował o zajęciu 3. miejsca w turnieju, równoznacznego z uplasowaniem się na miejscach 9-12 w kraju.

Smyk to spotkanie wygrał 84:81 (16:25, 22:19, 21:17, 25:20), a pierwszoplanową postacią meczu był Adam Mołdawa, który zdobył aż 32 punkty, mając przy tym osiem celnych rzutów za trzy punkty (100 procent skuteczności w tym elemencie).

Prudnicki zespół w turnieju półfinałowym reprezentowali: Adam Mołdawa (punkty zdobyte w kolejnych meczach: 5, 4, 32), Michał Krawiec (24, 8, 14), Marek Bienioszek (12, 8, 9), Dawid Braszka (10, 7, 7), Oliwer Topolski (7, 0, 7), Bartosz Klimek (4, 3, 11), Jakub Czyszczonik (0, 2, 4), Arkadiusz Bochenek (0, 0, -), Krzysztof Strzałkowski (-, 3, 0), Dawid Błaszkiewicz (-, 0, -), Kornel Jakieła (-, 1, -) i Jakub Górka (-, 0, -).