Saltex 4 liga: Sparta Paczków - Orzeł Źlinice 2-1

Rafał Bobiński zapewnił trzy punkty Sparcie.
Rafał Bobiński zapewnił trzy punkty Sparcie. Sławomir Jakubowski
Ekipa ze Źlinic, która potrzebuje punktów jak ryba wody ma wybitnie pecha. Tydzień temu trzy punkty, a w sobotę punkt straciła w doliczonym czasie gry.

W poprzednim spotkaniu z Po-Ra-Wiem Większyce samobójcza bramka Balewicza dała rywalom remis 2-2, a tym razem wygraną w 91. minucie zapewnił paczkowianom Bobiński. Uderzył on z rzutu wolnego, po tym jak rywal ewidentnie ciągnął go za koszulkę. Goście zapracowali na tę karę, Bobiński uderzył po ziemi na dalszy słupek, a zasłonięty przez tłum piłkarzy Koczwański nie zdążył z interwencją.

- Remis oddawał to co działo się na boisku - przyznał Marcin Krótkiewicz, trener Sparty. - My może byliśmy więcej przy piłce, ale nasze akcje kończyły się na 16 metrze. W drugiej części przy remisie chcieliśmy za mocno i za szybko odzyskać prowadzenie, a rywal miał okazję, aby objąć prowadzenie.

Przyjezdni w 82. minucie wychodzili czterech na jednego obrońcę, ale bardzo dobrze zachował się rozgrywający dobry mecz Żeligowski, który zapobiegł nieszczęściu. Obok niego na największe brawa zasłużył wszędobylski i biegający za dwóch Bobiński. Wywalczył rzut wolny, zamienił go na bramkę, a w 62. minucie otworzył wynik. Po rozegraniu piłki z boku boiska trafiła ona do Jędrochy, który wypatrzył kolegę, który wykorzystał okazję sam na sam z golkiperem.
Jędrocha pomógł też zdobyć bramkę rywalom, gdyż popełnił błąd z którego w finale skorzystał Strzelczyk. Obie ekipy próbowały w całym meczu kilka razy, ale miejscowi aż siedem razy byli łapani na spalonym, a goście nie kończyli akcji celnym ostatnim podaniem lub strzałem. Po dobrych pierwszych 45. minutach, ale bez bramek, w drugiej części więcej było "szarpaniny", ale wówczas padły gole, na które kibice czekają najbardziej.

Sparta Paczków - Orzeł Źlinice 2-1 (0-0)
1-0 Bobiński - 62., 1-1 Strzelczyk - 73., 2-1 Bobiński 90.
Sparta: Czarnecki - Gucwa, Bogdanowicz, Jasiok, Jędrocha - Michaliszyn (64. Niziołek), Sypek (83. Cymara), Żeligowski, Bobiński, Osuchowski (75. Podobiński) - Szwarga. Trener Marcin Krótkiewicz.
Orzeł: Koczwański - Dworak, Mrocheń (72. Ciach), Strzelczyk, Balewicz - Szpon, Malinowski (85. Fialrowski), Churas, Czajkowski, Błazy (65. Młyńczak) - Werner. Trener Maciej Lisicki.
Sędziował: Tomasz Wąsiak (Kluczbork).